Zisk UniCredit Bank prekonal očakávania

MILÁNO 13. novembra (WEBNOVINY) – Talianska banka UniCredit v treťom kvartáli dosiahla čistý zisk 335 mil. eur.

Predstavuje to výrazné zlepšenie oproti rovnakému štvrťroku vlaňajška, kedy najväčšia talianska banka podľa aktív pre odpisy súvisiace s minulými akvizíciami vykázala stratu 10,6 mld. eur.

Analytici oslovení agentúrou Reuters očakávali, že medzi júlom a septembrom banka dosiahne čistý zisk na úrovni 135 mil. eur.

Na výsledky pozitívne vplýval rast obchodných príjmov a znižovanie nákladov. Banka ďalej v utorok informovala, že na krytie strát z problémových úverov v treťom kvartáli vyčlenila 1,8 mld. eur.

K rastu zlých úverov prispel hlboký pokles talianskej ekonomiky, kde banka generuje 40 % svojich príjmov. Kľúčový ukazovateľ kapitálovej primeranosti banka ku koncu septembra zvýšila na 10,7 % z úrovne 10,4 % na konci druhého kvartála.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...