Zlatu aj rope sa na americkej burze darilo

NEW YORK 6. júna (WEBNOVINY) – Ceny britskej ropy v utorok mierne klesli, kým americká ropa posilnila druhý deň po sebe. Pozitívne správy z americkej ekonomiky totiž vyvážili nepriaznivé údaje prichádzajúce z eurozóny.

Situácia v eurozóne posilnila obavy o budúci dopyt po rope. Júlové dodávky britskej ropy Brent zlacneli o jeden cent na 98,84 USD za barel. Júlové dodávky ľahkej americkej ropy však posilnili o 31 centov na 84,29 USD za barel.

Ceny zlata v utorok oslabili. Objem obchodov bol nižší, keďže sa investori po minulotýždňovom obchodovaní viac sústredili na kľúčové ekonomické udalosti v Európe. Za minulý týždeň si však ceny zlata pripísali 3,5 %.

Dôvodom boli výsledky prieskumov, ktoré ukázali, že hlavné európske ekonomiky spomaľujú. Spotová cena zlata do 18:36 GMT oslabila o 0,1 % na 1 616,81 USD za uncu. Augustové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy naopak zdraželi o 3 USD na 1 616,90 USD za uncu, (1 EUR = 1,2429 USD).

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...