Zlé správy pre Maďarsko, Moody’s znížila rating bánk

NEW YORK 20. marca (WEBNOVINY) – Ratingová agentúra Moody’s znížila ratingy štyroch maďarských bánk pre zlé ekonomické prostredie v krajine. Agentúra o tom informovala v stredu.

Moody’s znížil základné úverové hodnotenie bánk Budapest Bank, K&H Bank, Erste Bank Hungary a MKB Bank o dva až štyri stupne.

Agentúra pritom ešte vo februári avizovala, že úverový rating Maďarska udržiava na rizikovom stupni Ba1 a zachováva preň negatívny výhľad, keďže negatívne sú aj vyhliadky na rast krajiny. Zníženie ratingu bánk je posledným krokom previerky hodnotení, ktoré Moody’s začal v decembri 2012.

Investorov v Maďarsku znervózňujú časté a nepredvídateľné zmeny podnikateľského aj politického prostredia. Premiér Viktor Orbán už veľkú prevahu svojej strany v parlamente využil na zmenu ústavy a zavedenie rozsiahlych zmien zákonov, ktoré podľa kritikov oslabujú demokraciu v krajine. Maďarská centrálna banka od augusta 2012 znížila svoje úrokové sadzby o 175 bázických bodov, pričom ďalšie zmeny sa očakávajú budúci týždeň po prvom zasadnutí banky pod vedením nového guvernéra a bývalého ministra hospodárstva Györgya Matolcsyho.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...