Zmeny pri zakladaní firiem podnikateľom sťažia život

BRATISLAVA 31. mája (WEBNOVINY) – Od začiatku októbra tohto roka by mali zakladatelia obchodných spoločností splatiť peňažný vklad alebo jeho časť, ku ktorému sa v spoločenskej zmluve pri založení spoločnosti zaviazali, na osobitný samostatný účet v banke alebo pobočke zahraničnej banky. Vyplýva to z návrhu novely Obchodného zákonníka, ktorý predložil rezort spravodlivosti do pripomienkového konania.

Zakladanie firiem bude komplikovanejšie. „Opatrenie prinesie viac administratívy, sťažuje sa tým postup založenia spoločnosti. Po posledných novelách je pritom nutné získavať súhlas daňového úradu zo zápisom spoločnosti do registra. Taktiež sú obmedzené platby v hotovosti do 5000,- €, čiže ak zákonodarca chcel, aby platby prebiehali bezhotovostne, tak duplikuje právnu normu,“ uviedol v tejto súvislosti pre Podnikam.SK vedúci právneho oddelenia v spoločnosti M2 Business s.r.o., JUDr. Ján Marônek.

Viac o zmenách pri zakladaní firiem sa dočítate —–> v tomto článku

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...