Zvýšte si aj v novom roku zisk z podnikania

6.11.2012

BRATISLAVA 5. novembra (WBN/PR) – Dôležitým faktorom pre živnostníkov bude neustále sledovanie výdavkov. Na ich základe sa dokážu rozhodnúť, či je pre nich výhodnejšie uplatňovať si paušálne alebo reálne výdavky. Keďže sa majú zvýšiť odvody do sociálnej a zdravotnej poisťovne a fyzickým osobám s vyšším príjmom má stúpnuť daň z 19 % na 25 % a paušálne výdavky sa obmedzia na 5040 € ročne, bude veľmi dôležité mať svoje účty pod dohľadom.

Výborným riešením pre prehľad nákladov v podnikaní je online ekonomický systém SuperFaktúra.sk. Živnostníci si v ňom jednoducho a prehľadne dokážu zaznamenávať svoje príjmy a výdavky, vystavovať faktúry a viesť štatistiky.

Vďaka tejto online aplikácii, môžu mať malí podnikatelia prehľad o aktuálnom stave ich podnikania ako aj o výške daní kedykoľvek a odkiaľkoľvek. Nemusia viac vyvolávať svojmu účtovníkovi, aby sa dozvedeli ako na tom sú.

SuperFaktúra dokonca ponúka živnostníkom uplatňujúcim si paušálne výdavky, ktorí vedú svoju agendu cez SuperFaktúru, vypracovanie daňového priznania k dani z príjmov fyzických osôb zdarma.

V závislosti od výšky príjmov a výdavkov, odporúčajú niektorí odborníci živnostníkom zmeniť právnu formu na spoločnosť s ručením obmedzeným. Ak sa pripravované zmeny v danom znení v zákone o dani z príjmov naozaj schvália a živnostník sa rozhodne prejsť na s.r.o., SuperFaktúra sa ľahko prispôsobí.