Správa o nehode k povinnému zmluvnému poisteniu

Správa o nehode je tlačivo, vydané poisťovňou pri uzavretí povinného zmluvného poistenia zodpovednosti vozidla (PZP), ktoré je vodič povinný mať stále k dispozícii vo vozidle, má medzinárodne dohodnutý formát, je viacjazyčné a má očíslované položky.

Tlačivo Správa o nehode si stiahnite tu!

V prípade škodovej udalosti alebo dopravnej nehody účastníci vpisujú do neho svoje osobné údaje, informácie o vozidle a poistení, a popisujú priebeh nehody.

Vyplnenú správu o nehode odovzdajú účastníci nehody do poisťovne škodcu. V prípade, že sa nedohodnú, kto nehodu zapríčinil, alebo došlo k zraneniu niektorého z účastníkov nehody alebo bol zničený, či poškodený verejný majetok alebo bol prítomný alkohol alebo výška škody presahuje 3 990 €, účastníci nehody sú povinní zavolať políciu.

Pravidlá vypĺňania Správy o nehode

1. Použite pri jednej škodovej udalosti alebo dopravnej nehode len 1 sadu tlačív od ktorejkoľvek poisťovne, Píšte paličkovým písmom tak, aby aj kópie boli čitateľné
2. Vyplňte dôsledne všetky položky formulára, vrátane nákresu priebehu nehody.
3. Získajte kontaktné údaje od prípadných svedkov nehody, ktorých budete možno potrebovať, najmä v prípade, že postoj iných účastníkov k priebehu nehody bude rozdielny od vášho.
4. Účastníci nehody musia Správu o nehode podpísať, škodcovi patrí originál, ktorý odovzdá do poisťovne do 15 dní (v prípade škody v zahraničí do 30 dní), poškodený dostáva kópiu formulára.

Pomohla Vám táto odpoveď?
Je nám ľúto, že Vám článok nepomohol.
Napíšte nám a ozveme sa s odpoveďou na Vaše otázky.