ACCA ocenila K. Kaszasovú za rozvoj účtovníckej profesie

24.9.2013

BRATISLAVA 24. septembra (WBN/PR) – ACCA (Asociácia certifikovaných účtovníkov) ocenila Katarínu Kaszasovú zo Slovenska za jej prínos pre miestnu aj medzinárodnú účtovnícku profesiu. Katarína Kaszasová, vysoká predstaviteľka slovenského Ministerstva financií a niekoľkých orgánov Európskej únie, značne pomohla pozdvihnúť reputáciu a kvalitu účtovníkov na Slovensku, ale i v zahraničí.

Ocenenie ACCA Achievement Awards sú založené na zásluhách a určené osobám so značným prínosom pre účtovnícku profesiu a tým, ktorých úsilie odráža hlavné hodnoty ACCA ako sú diverzita, inovácie, integrita a príležitosť. Ide o historicky prvú globálnu cenu ACCA pre reprezentanta zo Slovenska.

Kateřina Benešová, riaditeľka ACCA Česká republika, Slovensko a Maďarsko hovorí: „Som nadšená, pretože v Kataríne Kaszasovej vidím skvelého reprezentanta účtovníckej profesie. A som veľmi zvedavá, kde ju a túto profesiu posunie táto prestížna cena”.

Katarína Kaszasová k oceneniu uviedla: “Získanie ACCA Achievement Award 2013 je určite významným momentom v mojej profesionálnej kariére a veľmi si vážim, že mi táto cena bola udelená. To, že táto cena bola prvý krát udelená niekomu zo Slovenska, má aj iný význam. Slovensko urobilo za posledných 10 rokov obrovský kus práce v oblasti zavádzania medzinárodne akceptovaných štandardov do účtovníctva, v súkromnej sfére aj vo verejnom sektore, ako aj v oblasti finančného auditu a dohľadu nad kvalitou auditu. Toto ocenenie je preto ocenením aj pre našu krajinu a celú slovenskú účtovnícku a audítorskú komunitu.”

Pri tejto príležitosti ACCA uskutočnila v Bratislave slávnostnú ceremóniu. Slovenský minister financií, Peter Kažimír, bol hosťom večera.