Accenture je podľa IDC líder v cloudových službách

25.9.2013

BRATISLAVA 25. septembra (WBN/PR) – Spoločnosť Accenture je podľa prieskumu “IDC MarketScape: Worldwide Cloud Professional Services 2013 Vendor Analysis” lídrom v poskytovaní cloudových riešení. IDC MarketScape posudzuje kvantitatívne a kvalitatívne charakteristiky dodávateľa definujúce úspech na dnešnom profesionálnom cloudovom trhu.

IDC v tejto správe hodnotí 13 profesionálnych poskytovateľov cloudových služieb na základe komplexných kritérií, pomocou ktorých posudzoval jednotlivých dodávateľov v rámci približne 50 rôznych charakteristík.

V pomenovaní Accenture ako lídra, IDC MarketScape uviedol, že „Accenture využíva hlboké znalosti odvetvia, vzťahy v rámci svojho ekosystému a skúsenosti ako integrátor služieb a poskytovateľ outsourcingových služieb pri vytváraní jedinečných riešení pre unikátne problémy svojich klientov.“

Ako súčasť MarketScape, IDC tiež uskutočnila prieskum medzi firmami využívajúcimi tento typ služieb, v ktorom klienti vyzdvihli Accenture v nasledujúcich oblastiach: schopnosť zvládnuť zmeny v rámci rozsahu projektu; existencia lokálnych pobočiek a prítomnosť lokálnych ľudí a prehľad vo funkčných oblastiach v kombinácii s odbornými znalosťami.

„Sme hrdí na to, že sme sa podľa správy IDC MarketScape stali lídrom v poskytovaní profesionálnych cloudových služieb. Je to vlastne svedectvo o našich znalostiach jednotlivých odvetví, technologických schopnostiach, silných vzťahov v rámci ekosystému v ktorom pôsobíme a schopnosti podporovať našich klientov pri migrácií do cloudu,“ povedal Jack Sepple, senior managing director pre cloudové služby v Accenture.

„Sme radi, že klienti dokážu oceniť naše silné stránky a pracujú s nami ako s dôveryhodným poradcom poskytujúcim podporu a poradenstvo v oblasti cloudových služieb. Veríme totiž, že cloud je dôležitým pilierom digitálneho biznisu a každý deň pracujeme na tom, aby sme pomohli firmám využívať cloud pre dosiahnutie konkrétnych obchodných výsledkov – od znižovania nákladov, až po rýchlejšie uvedenie novej služby na trh alebo uľahčenie vstupu na nové globálne trhy,“ dodal.

Spoločnosť Accenture sa podieľala na viac než 6000 projektoch v oblasti cloud computingu pre klientov, z ktorých viac než 60 percent je súčasťou rebríčka Fortune Global 100. Má približne 8.500 odborníkov vyškolených v cloud computingu.

IDC MarketScape je k dispozícii tu.

O spoločnosti Accenture
Accenture je globálna spoločnosť poskytujúca odborné služby v oblasti manažérskeho poradenstva, technologických služieb a outsourcingu. Má približne 266.000 zamestnancov a poskytuje svoje služby klientom vo viac ako 120 krajinách. Vďaka kombinácii jedinečných skúseností a rozsiahlych znalostí naprieč všetkými odvetviami, doplnenými rozsiahlym výskumom celosvetovo najúspešnejších firiem, spoločnosť Accenture pomáha svojim klientom stať sa vysoko výkonnými spoločnosťami. Spoločnosť za fiškálny rok končiaci k 31.augustu 2012 dosiahla celosvetový obrat 27,9 miliardy amerických dolárov. Pre viac informácií o spoločnosti Accenture navštívte www.accenture.com.