Ako si vybrať povinné zmluvné poistenie

24.10.2012

BRATISLAVA 24. októbra (WBN/PR) – Koniec roka je obdobím, keď si mnohí motoristi uzatvárajú povinné zmluvné poistenie (PZP) s platnosťou od 1. januára. Pre nich, ale aj pre ostatných záujemcov o cenovo výhodné PZP má Union poisťovňa, a.s., niekoľko rád a odporúčaní.

Vyberte si dostatočné poistné krytie
PZP je zákonné poistenie, ktoré kryje škody spôsobené vedením vozidla tretej strane na majetku alebo zdraví. Klienti preto často vyhľadávajú poistenie s najnižšou cenou. Okrem ceny si však treba všímať aj rozsah poistného krytia. V ostatných rokoch sa aj na Slovensku zvyšujú finančné nároky pri škodách z PZP, napríklad pri ušlom zisku, doživotnej rente a podobne. V takýchto prípadoch nemusia zákonom stanovené minimálne limity poistného krytia stačiť. Preto Union poisťovňa ponúka klientom na výber až z troch balíkov s rôznymi limitmi poistného krytia.

Zvážte, či potrebujete asistenčné služby
Asistenčné služby môžu byť veľmi užitočné pri dopravnej nehode alebo poruche poisteného vozidla. Štandardne sú preto súčasťou povinného zmluvného poistenia. Nie všetci klienti však asistenčné služby skutočne využívajú. Mnohí zasa majú uzatvorené havarijné poistenie, ktorého súčasťou sú tiež asistenčné služby. Preto Union poisťovňa ponúka balík PZP Mini, ktorý asistenčné služby neobsahuje.

Ak chcete ušetriť, poistite sa online
Pri PZP, rovnako ako pri iných druhoch poistenia, často platí, že najlacnejšie si poistenie uzatvoríte cez internet priamo na stránke poisťovne. Je to spôsobené najmä tým, že poistenie si uzatvára samotný klient, zmluva a dokumenty sú v elektronickej podobe a ide o predaj, keď poisťovňa neplatí províziu sprostredkovateľovi. Aj preto Union poisťovňa ponúka klientom, ktorí sa rozhodnú uzavrieť si PZP na jej webstránke, exkluzívnu online zľavu, vďaka čomu získajú povinné zmluvné poistenie lacnejšie v priemere o 10%.

Pýtajte si všetky zľavy na ktoré máte nárok
Cena poistenia môže byť ešte nižšia, ak klient získa dodatočnú zľavu. Často je ňou odmena za vernosť. Ak ste existujúcim klientom Union poisťovne alebo poistencom Union zdravotnej poisťovne, máte nárok na klientskú zľavu 5%. Prečo ju nevyužiť?

Ak máte záujem dozvedieť sa viac o poistení vozidiel od Union poisťovne, alebo si rovno chcete nezáväzne vypočítať, koľko by vás poistenie vášho auta v Unione stálo, kliknite na www.union.sk.

Martin Šimko, autor článku
Martin Šimko

Autor je marketingový riaditeľ maklérskej spoločnosti HEUREKA Brokerage & Consulting, s. r. o. Pracuje ako projektový manažér internetových stránok o poistení a riešení online poistenia.

Zobraziť články >