Automobilka Audi začala výrobu v novom maďarskom závode

12.6.2013

GYŐR 12. júna (WEBNOVINY) – Nemecká automobilka Audi začala výrobu vo svojom novom závode v Maďarsku, ktorého vybudovanie stálo 900 mil. eur, čím poskytla slabej ekonomike krajiny veľmi potrebný impulz.

Nový závod v meste Győr, 120 km od Budapešti, ktorého prevádzka sa začala v stredu, viac než strojnásobí výrobnú kapacitu nemeckej automobilky v Maďarsku na 125 tis. áut ročne.

Firma Audi odvtedy, ako v Maďarsku pred dvoma desaťročiami otvorila svoj prvý závod, v krajine investovala už 5,7 mld. eur.

Výrobca áut uviedol, že jeho nový kompakt A3 bude prvým modelom, ktorý sa bude celý vyrábať a montovať v Maďarsku. Otvorenie nového závodu znamená, že počet zamestnancov firmy Audi, ktorých je v krajine 9 157, sa zväčší o 2 100.

Automobilka Audi bude v meste Győr vyrábať modely A3 Limousine, A3 Cabriolet, TT Coupe a Roadster. Po dosiahnutí úplnej výrobnej kapacity by nový závod mohol hrubý domáci produkt (HDP) Maďarska posilniť o približne jedno percento, povedal Gergely Suppan, analytik Takarékbank.