Avanade vytvára desiatky vysokokvalifikovaných IT pozícií

21.11.2012

BRATISLAVA 21. novembra (WBN/PR) – IT projekt Avanade je dcérska firma spoločností Accenture a Microsoft. Na Slovensku sa vďaka nemu vytvárajú desiatky vysokokvalifikovaných IT pozícií.

Avanade je spoločný projekt firiem Accenture a Microsoft, ktorý vznikol s cieľom skombinovať silné technologické portfólio Microsoftu a schopnosti Accenture poskytovať služby, vrátane vývoja softvéru, aplikačného outsourcingu a biznis poradenstva. Globálne táto iniciatíva vznikla v roku 2000 a po celom svete pre ňu pracuje 15 tisíc ľudí. Na Slovensku pre Avanade pracuje v bratislavskej pobočke Accenture 135 zamestnancov a stále sa hľadajú desiatky ďalších.

„Pod brandom Avanade sa z Bratislavy už takmer 10 rokov špecializujeme výlučne na technológie Microsoft a pracujeme prevažne pre zahraničných zákazníkov,“ informoval Marek Gešo, marketingový manažér Accenture. „Z hľadiska právnej formy títo ľudia spadajú pod slovenskú pobočku Accenture, ktorá na Slovensku zamestnáva už vyše 1 200 ľudí v oblasti konzultačných, IT a outsourcingových služieb,“ dodáva Gešo a podotýka, že tieto kvalifikované pracovné miesta tu vytvorili bez štátnej podpory a investičných stimulov.

„V rámci Avanade sa venujeme najmä riešeniam pre riadenie vzťahov so zákazníkmi, pre biznis inteligenciu, pre obchodnú spoluprácu a komunikáciu, robíme aj integráciu aplikácií. Gro práce však tvorí vývoj softvéru na zákazku, napríklad pre mobilné zariadenia. V súčasnosti testujeme napríklad aplikácie pre platformu Windows Phone 8,“ uzatvára Gešo. Podľa časopisu Computerworld patrí Avanade medzi najlepších globálnych zamestnávateľov v IT odvetví.

Všetky informácie o projekte Avanade, ako aj o voľných pozíciách:

Daniela Petlušová, autor článku
Daniela Petlušová

Autorka článku pracuje ako upisovateľ pre cestovné poistenie, poistenie majetku, zodpovednosti za škodu, stavebného a montážneho poistenia v slovenskej pobočke poisťovacej spoločnosti QBE Insurance (Europe) Limited.

Zobraziť články >