Na koľko poistili úsmev škaredej Betty?

Kto by si dnes nepamätal mladú dievčinu v okuliaroch s dvoma vrkočmi, vyškerenú od ucha k uchu, so strojčekom na zuby? Američanka s rodným menom America Ferrera,  hviezdička, ktorá stvárnila postavu Betty v seriáli Škaredá Betty, nelenila a nechala si poistiť svoj svetoznámy úsmev na 10 miliónov dolárov. 
Herečka America Ferrera

Ako sa hovorí, za všetkým hľadajte biznis, veď čoby nie, keď horibilnú sumu poistného zaplatila herečke spoločnosť Aquafresh White za účelom vlastnej propagácie, na ktorej sa celebrita zúčastnila. Wendy Bakerová, prezidentka spoločnosti Lloyd´s v Amerike,  pomohla „škaredej Betty“ stať sa hviezdou reklamy pre zubnú spoločnosť. Zubní „magnáti“ Aquafresh okrem iného založili nadáciu „Smiles for Success“, na ktorú sa im Betty takisto výborne hodila.

Ako tvrdí samotná Wendy: „Lloyd´s ako jeden z najväčších lídrov, špecialistov na poistnom trhu, s viac ako tristoročnými skúsenosťami prišiel s nápadom inovatívnych poistných zmlúv na unikátne riziká – a začal tak poisťovať časti tiel celebrít. To je dôvod, prečo naši upisovatelia pristúpili k poisteniu „amerického úsmevu“ na poistnú sumu 10 miliónov dolárov – boli šťastní, že objavili poistku, ktorá k Lloyd´s sedela ako „uliata“.

Keith Richards

Herečka Marlene Dietrichová

Slečna Ferrerová, ktorá stvárila postavu Betty Suarézovej v americkej televíznej šou, stála v roku 2007 dlhú dobu na čele poistených celebrít na celom svete. Poisťovňa Lloyd´s sa môže pochváliť aj ďalším kúskom. Gitaristovi Keithovi Richardsovi, lídrovi kapely Rolling Stones poistila prsty na ľavej ruke, nemecko-americkej herečke Marlene Dietrich zasa obe nohy. Dokonca herečke Bette Davisovej poistil Lloyds jej úzky pás proti tomu, aby nepribrala. 

Slečka Ferrerová hovorí: „Ďakujem spoločnosti Aquafresh a spoločnosti Lloyd´s v Londýne za poistenie môjho úsmevu. Urobím maximum preto, aby bol ešte krajší. Lichotí mi mať poistený úsmev za 10 miliónov dolárov, nie je to niečo, čo by som si predtým len tak ľahko vedela predstaviť“.

Lucia Kianicová, autor článku
Lucia Kianicová

Autorka je manažér pre sociálne siete. Na portáli Poistenie.sk má na starosti hlavne správu Facebooku a cestovné poistenie.

Zobraziť články >