Bratislava má najväčší obchodný dom IKEA v strednej Európe

17.10.2012

BRATISLAVA 17. októbra (WBN/PR) – Rozloha 36 700m2, viac ako 9 500 výrobkov, 1 300 parkovacích miest a nový parkovací dom. To sú základné parametre vynoveného a zväčšeného obchodného domu IKEA, ktorý zariaďuje a spríjemňuje domovy Slovákov už 20 rokov. Po necelom roku intenzívnych prác za plnej prevádzky sa obchodný dom IKEA Bratislava stal svojou rozlohou najväčším v strednej Európe, vďaka čomu môže svojim zákazníkom ponúknuť ešte viac produktov a kvalitnejšie služby. Jeho slávnostné otvorenie tradičným prepílením dreva sa uskutoční 18.10.2012 o 9:30 hod. Pílku bude v rukách držať švédsky veľvyslanec Nils Daag spolu s riaditeľkou obchodného domu Ninou Malákovou.

IKEA sa stala neoddeliteľnou súčasťou slovenských domácností. Vďaka rekonštrukcii a rozšíreniu budovy sa zákazníci môžu tešiť na viac inšpirácií, nápadov a výrobkov, nový parkovací dom a viac parkovacích miest, väčšiu reštauráciu s 565 miestami a novou kaviarňou, či dvakrát väčší obchodík so švédskymi špecialitami. Všetko na 36 700m2 novej IKEA, ktorá je zárukou lepších služieb a pohodlnejších nákupov.

Na rozšírenej predajnej ploche zákazníci nájdu viac ako 9 500 rôznych výrobkov. Pre inšpiráciu poslúži 54 nových modelových izieb a bytov, 80 kúpeľní a o 52% väčšie oddelenie bytových doplnkov. Pohodlný nákup zabezpečí aj 30 pokladní a nový detský kútik, ktorý bude k dispozícii všetkým rodičom s deťmi zadarmo až na 2 hodiny.

„Sme veľmi radi, že celá prestavba obchodného domu prebehla bez vážnejších komplikácií alebo zranení pracovníkov. Zároveň chceme poďakovať všetkým zákazníkom, že trpezlivo znášali všetky obmedzenia, ktoré sa počas roka vyskytli. Hoci sme sa ich snažili minimalizovať, vzhľadom na náročnosť rekonštrukcie boli nevyhnutné. Sme radi, že odteraz môžeme zákazníkom ponúknuť oveľa viac produktov, služieb a najmä komfort pri nakupovaní vo väčšom a krajšom obchodom dome,“ uviedla Nina Maláková, riaditeľka OD IKEA Bratislava.

IKEA Bratislava je najväčším obchodným domom IKEA v strednej Európe. Pri jeho výstavbe sa spotrebovalo 2 720 kusov železobetónových prvkov, 16 700 m3 betónu a 1 450 ton ocele, čo predstavuje oceľovú kocku so stranami 5,7m. Pri prestavbe musel byť použitý najťažší mobilný žeriav s nosnosťou až 250 ton, čo znamená 140 plne naložených osobných automobilov.

Na stavbe sa vystriedalo 1 768 pracovníkov, ktorí odpracovali 2 109 600 hodín. Znamená to, že keby stavbu realizoval jeden človek, trvalo by mu to 722 rokov.

„V IKEA sa dlhodobo snažíme, aby bol negatívny dopad našej činnosti na životné prostredie čo najmenší. Preto sa aj pri prestavbe obchodného domu mimoriadne dbalo na jeho energetickú efektívnosť a zabezpečenie trvalej udržateľnosti. Nová sendvičová fasáda prinesie až o 30% lepšiu tepelnú izoláciu, vyhrievanie a chladenie budovy zabezpečuje tepelné čerpadlo, pri splachovaní toaliet sa využíva podzemná voda a takmer celú budovu osvetľujú LED žiarovky,“ hovorí Scott Cordrey, zodpovedný manažér za prestavbu OD IKEA Bratislava.

Pri príležitosti otvorenia nového a väčšieho obchodného domu IKEA bude pre zákazníkov od 18.10.2012 do 21.10.2012 pripravených veľa zaujímavých ponúk. Hneď v prvý deň IKEA odmení prvých 500 zákazníkov atraktívnym darčekom. Okrem toho bude od 6:00 hod. pripravený program plný zábavy, súťaží a prekvapení. Ten bude pokračovať až do nedele 21.10. Počas týchto dní sa brány IKEA otvoria už o 9:30 hod. a otvorené ostanú do 22:00 hod. Viac informácií nájdete na www.IKEA.sk.