Cesty s výberom mýta sú od novembra rozšírené o deväť úsekov

4.11.2013

BRATISLAVA 4. novembra (WEBNOVINY) – Sieť ciest s elektronickým výberom mýta sa rozšírila o deväť nových vymedzených úsekov v celkovej dĺžke 24,66 kilometra (km), z ktorých je spoplatnených 23,26 km.

Ako v pondelok informoval manažér pre komunikačnú stratégiu a PR mýtnej spoločnosti SkyToll, a.s. Anton Bódis, nové spoplatnené úseky zaviedla novela vyhlášky ministerstva dopravy, ktorá vymedzuje úseky diaľnic, rýchlostných ciest a ciest I. triedy s elektronickým výberom mýta, s účinnosťou 1. novembra.

Na ceste I. triedy č. 59 pribudli dva vymedzené úseky Banská Bystrica, Jakub – Uľanka 1 a Banská Bystrica, Uľanka 1 – Uľanka 2 v celkovej dĺžke 2,45 km (spoplatnených 1,14 km), na ceste I. triedy č. 64 úsek Práznovce – Krušovce v dĺžke 1,92 km (1,83 km), na ceste I. triedy č. 75 tri úseky Galanta, Kolónia, Galanta, Kolónia – Nebojsa a Nebojsa – Gáň v dĺžke 4,41 km a na ceste I. triedy č. 79 úsek pri hranici SR a Maďarska v dĺžke 1,71 km. Posledné štyri úseky sú spoplatnené v celej uvedenej dĺžke.

V rozšírenom zozname sú aj dva úseky novovybudovanej rýchlostnej cesty R4 Košice – Milhosť, a to od hranice SR a Maďarska po Kechnec a od Kechneca po Košice, juh v celkovej dĺžke 14,18 km, pričom sú spoplatnené tiež v celej dĺžke. R4 Košice – Milhosť by mala byť odovzdaná do užívania tento týždeň.