Devízové rezervy Švajčiarska v júli vzrástli

ZÜRICH 7. augusta (WEBNOVINY) – Devízové rezervy švajčiarskej centrálnej banky v júli posilnili, keďže nakupovala eurá, aby nedovolila franku prelomiť hranicu 1,20 CHF/EUR.

Devízové rezervy centrálnej banky Švajčiarska boli v júli na úrovni 406,452 mld. frankov (CHF), pričom v júni boli v objeme 365,056 mld. CHF. Vyplýva to z predbežných údajov, ktoré v utorok zverejnil Medzinárodný menový fond (MMF).

Hovorca centrálnej banky Walter Meier uviedol, že z veľkej časti boli dôvodom rastu devízových rezerv nákupy zahraničnej meny.

Vystupňovanie krízy eurozóny v posledných mesiacoch povzbudilo špekulantov, aby testovali odhodlanie centrálnej banky Švajčiarska nedovoliť prílišné posilnenie franku. V apríli frank na chvíľu hranicu 1,20 CHF/EUR prelomil.

Švajčiarska centrálna banka za prvý polrok tohto roka vykázala vysoký zisk, čím odrazila kritiku svojho úsilia nedovoliť posilnenie franku. Intervencie však znamenajú, že môže utrpieť veľké straty, podobne ako v roku 2010. V závere druhého štvrťroka eurá tvorili 60 % devízových rezerv Švajčiarska. Podiel amerických dolárov bol 22 % a japonských jenov 8 %. Zvyšok tvorili rôzne iné

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...