DKV zásadne zvýšila bezpečnosť tankovacích kariet

22.5.2012

BRATISLAVA 22. mája (WBN/PR) – DKV Euro Service, vedúca spoločnosť poskytujúca služby dopravcom, v týchto dňoch dosiahla významný míľnik pri zvyšovaní ochrany tankovacích kariet proti zneužitiu. Podarilo sa jej totiž pokryť on-line autorizáciou tankovacích kariet už 30 tisíc partnerských čerpacích staníc DKV v celej Európe. Na Slovensku bolo doteraz kompletne pokrytých 322 partnerských čerpacích staníc DKV z celkového počtu 360, čo z hľadiska objemu tankovania predstavuje 90 percent.

„On-line autorizácia umožní priamo na čerpacej stanici zabrániť neoprávnenému tankovaniu pohonných hmôt. Karta je vždy autorizovaná voči limitom, ktoré má nastavené buď systémovo v DKV, alebo ktoré má povolené majiteľom karty,“ hovorí Ondřej Pavlík, výkonný riaditeľ DKV Euro Service s.r.o. „Bezpečnosť tankovacích kariet je vzhľadom k stále rastúcim cenám pohonných hmôt pre dopravcov prvoradou záležitosťou. Stačí si uvedomiť, že jedno neoprávnené natankovanie pri kamióne, môže dopravcovi spôsobiť škodu až v stovkách EUR.“

Zaistenie maximálnej ochrany prostredníctvom on-line autorizácie takmer poldruha milióna kariet DKV je pre DKV prvoradou úlohou. Projekt, ktorého cieľom je vybaviť on-line terminálmi všetkých 36 000 partnerských čerpacích staníc v 42 krajinách, bol spustený pred tromi rokmi a je absolútne unikátny. „Jeho rozsah a náročnosť sa dá prirovnať napríklad k prechodu od analógového k digitálnemu vysielaniu. Naše pokrytie on-line autorizáciou je dnes mnohonásobne vyššie, než ponúka najbližšia konkurencia,“ hovorí O. Pavlík.

Prechod od doteraz používanej tzv. off-line autorizácie ku kompletnému vybaveniu siete partnerských staníc DKV terminálov s on-line autorizáciou je v tejto chvíli dokončený v mnohých krajinách. Z hľadiska počtu čerpacích staníc je na prvom mieste Nemecko (11 000 čerpacích staníc), nasleduje Španielsko (3 500), Belgicko a Holandsko (1 000) alebo Luxembursko (120). Siete čerpacích staníc sú plne pokryté on-line autorizáciou aj v Bielorusku, Moldavsku, Litve, Veľkej Británii alebo Portugalsku. V Českej Republike a na Slovensku sa počty pohybujú rádovo v stovkách a ďalšie neustále pribúdajú.