Euromoney zverejnil najlepšie privátne banky na Slovensku

13.2.2014

BRATISLAVA 13. februára (WBN/PR) – Časopis Euromoney zverejnil rebríček desiatich bánk s najlepšími službami privátneho bankovníctva na Slovensku. Na prvom mieste sa umiestnila VÚB banka, ktorá okrem celkového víťazstva uspela v ďalších siedmich kategóriách.

Prieskum zameraný na privátne bankovníctvo realizuje časopis Euromoney každoročne už od roku 2004. Podľa výsledkov aktuálneho ročníka ponúka najlepšie privátne služby na Slovensku VÚB banka, ktorá sa na čelo rebríčka posunula z vlaňajšieho tretieho miesta.

„Aj keď privátne bankovníctvo je na Slovensku v porovnaní so západnými krajinami relatívne mladá oblasť, služby v nej napredujú míľovými krokmi a práve tie môžu odlíšiť jednotlivé banky. Prioritou pre nás vždy bolo a bude budovanie dlhodobého vzťahu založeného na dôvere a spokojnosti klienta v každom čase. Sme radi, že naše úsilie si všimlo aj také rešpektované médium, akým je časopis Euromoney,“ povedal Peter Guľvaš, riaditeľ odboru Privátneho bankovníctva VÚB banky.

VÚB banka okrem celkového víťazstva získala prvenstvá aj v ďalších siedmich kategóriách:
– Vzťahový manažment
– Súkromie a bezpečnosť
– Zveľaďovanie majetku
– Najlepšie služby pre klientov s majetkom 0,5 – 1 mil. USD
– Najlepšie služby pre klientov s majetkom 1 – 10 mil. USD
– Firemné poradenstvo pre privátnych klientov
– Špecializované služby – zdedený majetok a biznis

Úspešná bola aj Intesa Sanpaolo, materská spoločnosť VÚB banky, ktorá podľa prieskumu poskytuje najlepšie služby privátneho bankovníctva v Taliansku.

Privátne bankovníctvo je vo VÚB dostupné klientom s majetkom nad 300 000 eur. Okrem samotnej správy financií zahŕňa aj art banking, investovanie do komodít, sprostredkovanie daňového poradenstva, concierge služby, firemné financovanie či iné finančné a nefinančné služby.

Časopis Euromoney sa za vyše 40 rokov svojej existencie stal prominentným magazínom medzinárodnej finančnej komunity a dnes ho čítajú vysoko postavený finančníci vo viac ako 100 krajinách sveta. Zameriava sa najmä na komerčné bankovníctvo a finančný sektor.