Fabrika zbraní pri Kremnici by mohla zamestnať 260 ľudí

BRATISLAVA 3. mája (WEBNOVINY) – Spoločnosť Sitno Holding spoločne s Českou zbrojovkou plánujú otvoriť v Kremnických Baniach novú fabriku na výrobu zbraní, ktorá by mala vytvoriť viac ako 260 pracovných miest.

Spoločný podnik tradičného českého výrobcu zbraní a slovenskej investičnej spoločnosti sa bude sústredovať na produkciu poľovných a športových zbraní, ako aj zbraní určených pre ozbrojené zložky.

„Na Slovensko sa vráti sofistikovaná zbrojárska výroba, ktorá niekedy u nás patrila medzi tradičné a veľmi úspešné odvetvia.“, informoval predseda predstavenstva Sitno Holding Ľudovít Černák.

K dnešnému dňu bolo vyrobených prvých 100 pištolí. V novom podniku by mali nájsť uplatnenie tak kvalifikovaní robotníci, ako aj strojári, projektanti, technológovia a konštruktéri. Spoločnosti plánujú svoju investíciu koordinovať spoločne s Ministerstvom hospodárstva SR, ako aj s ozbrojenými zložkami SR.

Produkcia podniku by sa mala sústrediť na už zavedené výrobky Českej zbrojovky. Ťažiskovým produktom bude kompaktná pištoľ CZ 75 P-07 DUTY, ultramoderná krátka palná zbraň spĺňajúca všetky požiadavky súčasného policajta alebo vojaka. Na túto zbraň už prezbrojilo niekoľko policajných zborov vo svete.

Premiéra prvých pištolí bude počas výstavy zbrojárskeho priemyslu IDEB 2012

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...