Firma Slovakia Steel Mills mieri do arabských krajín

6.9.2013

BRATISLAVA 6. septembra (WEBNOVINY) – Slovenská oceliarska spoločnosť Slovakia Steel Mills (SSM) bude vyvážať svoje produkty do krajín Golfského zálivu.

Jej zástupcovia totiž podľa zverejnených informácii podpísali rámcovú zmluvu o spolupráci s arabskou spoločnosťou Al-Qaryan Group, ktorá je jednou z najvýznamnejších skupín zaoberajúcich sa výrobou a spracovaním kovov v Saudskej Arábii a zároveň najväčšou recyklačnou spoločnosťou na arabskom polostrove.

Skupina Al-Qaryan sa vďaka zmluve stala výhradným obchodným zástupcom oceliarne a valcovne SSM v rámci krajín Golfského zálivu, ktorými sú Bahrajn, Kuvajt, Katar, Omán, Saudská Arábia a Spojené arabské emiráty.

Kontrakt je pre spoločnosť prelomový

Exkluzívna obchodná zmluva bola podpísaná na päť rokov a prvé dodávky do arabského sveta by sa mali uskutočniť už v tomto mesiaci.

„Tento kontrakt je pre našu spoločnosť prelomový, pretože z hľadiska budúcnosti pre nás arabské krajiny predstavujú najväčšieho možného odberateľa našich výrobkov. Budúci rok pripravuje Saudská Arábia stavebné projekty za 90 miliárd eur a vďaka našim partnerom, skupine Al-Qaryan, sa môžeme stať ich súčasťou,“ uviedol predseda predstavenstva SSM Alexander Urban.

Nový produkt slovenskej oceliarne a valcovne, ktorým sú závitové tyče, by podľa Urbana mohol byť využitý pri výstavbe metra v Saudskej Arábii a pri stavbe výškových budov v lokalite Golfského zálivu. Spoločnosť SSM bude na arabský trh dovážať okrem spomínaných závitových tyčí aj betonársku rebierkovú oceľ vo zvitkoch a v tyčiach. Hlavným produktom na vývoz budú sochory.

Skúsenosti odovzdajú skupine Al-Qaryan

Vďaka spoločnej dohode bude mať SSM zabezpečený kontinuálny odber svojich produktov počas celého roka. Na sezónu stavebných prác v Európe, ktorá sa začína v apríli a končí v októbri, totiž priamo nadväzuje sezóna stavebných prác v arabskom svete. Tá je v regióne najsilnejšia v období od októbra do apríla.

Skupina Al-Qaryan v budúcnosti plánuje aj výstavbu novej oceliarne. „Spoločnosť Slovakia Steel Mills postavila špičkovú oceliareň v strednej Európe a s našimi arabskými partnermi sme sa dohodli, že naše skúsenosti z výstavby a spustenia tohto technologicky nadštandardného projektu odovzdáme aj im a v podobe spolupráce na báze projektového manažmentu a poradenstva im pomôžeme v blízkej budúcnosti pripraviť aj oceliareň európskej úrovne v Saudskej Arábii,“ uzavrel Alexander Urban.

Spoločnosť Slovakia Steel Mills, a.s. bola založená v roku 2007 a v roku 2011 uviedla do prevádzky oceliareň a valcovňu v Strážskom. Spoločnosť sa zaoberá výrobou oceľových produktov, ako je betonárska rebierková oceľ v tyčiach, vo zvitkoch a valcovaný drôt vo zvitkoch. V súčasnosti zamestnáva takmer 500 zamestnancov.