Flexihypotéka od 3% ročne a bez poplatkov

2.4.2013

BRATISLAVA 2. apríla (WBN/PR) – VÚB banka ponúka historicky najlacnejšie hypotéky so sadzbou už od 3% ročne. Ak o úver požiadate do konca mája, získate ho bez poplatku za poskytnutie a aj bez poplatku za vedenie úverového účtu.

VÚB banka od apríla znížila úrokové sadzby flexihypoték takmer o 1 percentuálny bod. Pri viazanosti na 1 a 3 roky tak úrokové sadzby dosiahli historicky najnižšiu úroveň od 3% ročne. „Zníženie sa týka všetkých druhov flexihypoték a všetkých viazaností. Aj sadzby dlhodobejších viazaností sa tak dostali na priaznivé úrovne, čo môžu využiť ľudia, ktorí si chcú zabezpečiť nemennú splátku na 5 či 10 rokov,“ uviedla Melinda Péková, vedúca oddelenia úverov VÚB. Banka navyše ponúka všetky hypotéky bez poplatku za poskytnutie úveru a aj bez poplatku za vedenie úverového účtu až do konca splatnosti úveru.

Úrokové sadzby flexihypoték od 1.4.2013 (v % p. a.):
 Typ úveru Fix 1 rok Fix 3 rokyFix 5 rokovFix 10 rokov Flexihypotékaod 3,00 od 3,00od 3,40od 4,40 Flexihypotéka na refinancovanie –  od 3,00od 3,40od 4,40Bezúčelová flexihypotékaod 3,40od 3,40od 3,80-

Záujemcovia o úver vo VÚB majú možnosť aktívne ovplyvniť výšku úrokovej sadzby a priblížiť sa najnižším sadzbám využitím doplnkových služieb k úveru. Tými sú zasielanie príjmu na Flexiúčet, vedenie Flexiúčtu 4. a 5. cenovej kategórie, poistenie úveru, domácnosti alebo nehnuteľnosti. Celkovo tak môžu svoju sadzbu znížiť až o 0,6 percentuálneho bodu. Pri výbere všetkých doplnkových služieb banka klientovi navyše preplatí náklady na ocenenie nehnuteľnosti až do výšky 150 eur.

VÚB banka okrem zákonnej povinnosti umožniť bezplatné predčasné splatenie celého úveru alebo jeho časti v čase obnovy fixácie, ponúka klientom ďalšiu možnosť predčasného splatenia – kedykoľvek v priebehu každého kalendárneho roka môže klient predčasne jednorazovo splatiť až 20% z pôvodnej výšky úveru bez poplatku. „Je to výhodné predovšetkým pre klientov s dlhšími dobami fixácie. Napríklad pri 5 ročnej fixácii má klient zo zákona možnosť bezplatných predčasných splátok len raz za 5 rokov. Vo VÚB však môže realizovať bezplatné mimoriadne splátky každý rok,“ dodáva Péková. Táto služba je k dispozícii každému bez rozdielu, pričom nezvyšuje úrokovú sadzbu a ani nie je viazaná na využívanie akejkoľvek ďalšej služby banky.

VÚB banka je členom medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo, ktorá má zastúpenie vo viac ako 40 krajinách po celom svete. Ako jediná slovenská banka patrí podľa magazínu Global Finance medzi desať najbezpečnejších bánk strednej a východnej Európy. Svoje služby na Slovensku poskytuje prostredníctvom siete 203 retailových pobočiek, 32 firemných pobočiek a 11 hypotekárnych centier. Banka zároveň prevádzkuje aj jednu pobočku v Českej republike.