Hamilton vybuduje miesta pre dobíjanie elektromobilov

25.4.2012

BRATISLAVA 25. apríla (WBN/PR) – Developerská skupina Hamilton Group začne v Bratislave v najbližšom čase pripravovať špeciálne miesta pre dobíjanie akumulátorov elektromobilov. Firma začne vo svojom objekte CUBICON v Mlynskej doline a postupne by mali pribúdať miesta v nových a rekonštruovaných budovách.

„Rozhodli sme sa, že v podzemných garážach a parkovacích miestach, ktoré v Bratislave máme, respektíve ktoré vybudujeme v budúcnosti, budeme inštalovať niekoľko špeciálnych bodov, kde si budú môcť majitelia elektromobilov dobíjať svoje akumulátory“, povedal výkonný riaditeľ Hamilton Group na Slovensku Jeremy Cristau a dodal, že o tomto zámere už informovali primátora Bratislavy Milana Ftáčnika, ktorý to privítal.

Takéto body zatiaľ v Bratislave chýbajú a Jeremy Cristau vyslovil presvedčenie, že jeho príklad budú nasledovať aj iní developeri v meste.

„Myslím si, že v akejkoľvek modernej budove v meste, by dnes už takéto body nemali chýbať. Nejde o veľké investície, ale je to potrebné pre ďalší posun v kvalite života, ktorý je pre obyvateľov miest stále väčšou prioritou“, povedal Cristau.

JF Hamilton Group, ktorého centrála pre strednú Európu sa nachádza v Prahe, vlastní v Bratislave areál CUBICON (Galéria CUBICON, Rezidencia CUBICON), pozemky v Mlynskej doline a na Starohorskej ulici v centre Bratislavy a areál Cvernovky na Páričkovej ulici. Spoločnosť minulý rok prevzala všetky slovenské aktíva českej realitnej skupiny Sekyra Group.