Henkel hľadal na Profesia days ľudí s vášňou pre prácu

1.3.2013

BRATISLAVA 1. marca (WBN/PR) – Spoločnosť Henkel ako jeden z popredných zamestnávateľov v Bratislave prezentoval vo februári na dvojdňovom veľtrhu Profesia days svoje voľné pozície. Najväčšiu šancu zamestnať sa v tejto medzinárodnej spoločnosti majú uchádzači s plynulou angličtinou v kombinácii s ďalším cudzím jazykom. Výhodou je prax, počítačové zručnosti a zmysel pre komunikáciu.

Pracovný veľtrh je vynikajúcim spôsobom na osobné stretnutie firmy s potenciálnymi uchádzačmi o zamestnanie. „Získame spätnú väzbu, ktorá nám pomáha vylepšovať procesy pri prijímaní nových zamestnancov. Rovnako je to šanca povzbudiť čerstvých absolventov, aby sa nebáli žiadať o zamestnanie,“ vysvetľuje Radka Karabellyová z oddelenia ľudských zdrojov Henkel Slovensko. Spolu s ďalšími kolegami z oddelenia zbierali počas dvoch dní životopisy uchádzačov. Tie starostlivo preštudujú a vhodných uchádzačov následne pozvú a prijímací pohovor.

„Veľmi dôležitá pre nás je motivácia uchádzača a jeho stotožnenie sa s filozofiou firmy a jej hodnotami. Hľadáme ľudí zapálených pre túto prácu, ktorí sa stotožnia zo sloganom firmy „It´s not my work, it´s my passion“. Vďaka minuloročnému veľtrhu sme priamo obsadili 11 pozícií. K úspešným uchádzačom však nerátame tých, ktorí na pracovné ponuky reagujú priebežne a informujú sa o nich na našom webe, veľtrhu aj priamym oslovením,“ hodnotí predchádzajúci ročník Profesia days Radka Karabellyová. Najčastejšie otvorené pozície spoločnosti Henkel Slovensko sa týkajú hlavne účtovníctva. Voľné sú aj analytické a kontrolingové pozície pre oblasť financií ako je predaj, marketing a starostlivosť o zákazníka. Pre prácu vo firme Henkel je nevyhnutnosťou znalosť anglického jazyka v kombinácii s ešte jedným svetovým. Dôležité sú aj počítačové zručnosti, hlavne práca s Excelom. Prax a zmysel pre komunikáciu sú veľkou výhodou.

„Teším sa, že sú otvorení aj čerstvým absolventom,“ hovorí Peter z Košíc, ktorý po ukončení štúdia plánuje žiadať o zamestnanie práve spoločnosť Henkel Slovensko. Rovnaké plány má aj Ivana z Michaloviec: „Pri práci by som mohla využiť angličtinu a francúzštinu, túto kombi-náciu jazykov som vyštudovala.“

Spoločnosť Henkel so svojimi vedúcimi značkami a technológiami celosvetovo pôsobí v troch oblastiach podnikania: Starostlivosť o domácnosť, Beauty Care a Adhesive Technologies (Lepidlá Technológie). Spoločnosť, založená v roku 1876, so svojimi známymi značkami Persil, Schwarzkopf a Loctite globálne zastáva vedúce postavenie na trhu tak v spotrebiteľských, ako aj priemyselných odvetviach. Henkel zamestnáva okolo 47 000 pracovníkov a v roku 2011 dosiahol tržby vo výške 15,605 miliónov eur a upravený prevádzkový zisk vo výške 2,029 miliónov eur. Prioritné akcie spoločnosti Henkel sú evidované v indexe DAX na nemeckej burze cenných papierov.

Na Slovensku pôsobí Henkel vo všetkých troch strategických oblastiach už od roku 1991. Henkel Slo-vensko predáva viac ako 50 značiek a ku koncu.