IBM ocenila najlepších obchodných partnerov

22.3.2013

BRATISLAVA 22. marca (WBN/PR) – Spoločnosť IBM Slovensko včera ocenila najlepších obchodných partnerov za rok 2012. Ocenenia za podporu a zvýšenie predaja produktov, riešení a sIužieb IBM si z výročného stretnutia spoločnosti s obchodnými partnermi pod názvom „Kým mestá začali inovovať“ odnieslo spolu sedem firiem. „Sme radi, že IBM sa môže okrem vlastných síl pri predaji širokého portfólia svojich produktov, riešení a služieb na Slovensku spoľahnúť aj na rozsiahlu sieť obchodných partnerov,“ povedal po slávnostnom odovzdávaní cien na podujatí v Piešťanoch, ktorého sa zúčastnilo viac ako štyridsať firiem generálny riaditeľ IBM Slovensko Branislav Šebo.

V kategórii IBM Obchodný Partner roka 2012 získala prvenstvo spoločnosť Datalan, ktorá zvíťazila aj v kategóriách IBM System Power Partner a IBM System x Partner roka 2012. IBM Inovatívnym partnerom za minulý rok sa stala spoločnosť Tempest, ktorá bola vyhlásená aj za najlepšieho IBM System Storage Partnera roka 2012. Ocenenie v kategórii IBM Servisný partner si prevzali predstavitelia firmy Atos IT Solutions and Services.

IBM Distribútorom roka 2012 sa stala spoločnosť Asbis SK, ktorá si odniesla ocenenie aj ako IBM Top IGF Contributor, a stala sa firmou, s ktorou IBM na Slovensku vlani prefinancovala najviac zákaziek pre obchodných partnerov a zákazníkov. A v kategórii IBM Skokan roka 2012 zvíťazila vďaka riešeniam v oblasti performance managementu a analytike spoločnosť Aspecta. IBM má v súčasnosti jednu z najrozsiahlejších sietí obchodných partnerov na svete v oblasti informačných technológií. Spoločnosť IBM vlani vyčlenila celosvetovo štyri miliardy dolárov na financovanie projektov svojich obchodných partnerov.

Prehľad ocenených obchodných partnerov v jednotlivých kategóriách:

IBM Inovatívny partner roka 2012: Tempest
IBM Servisný Partner roka 2012: Atos
IBM Obchodný Partner roka 2012: Datalan
IBM Distribútor roka 2012: Asbis SK
IBM Skokan roka 2012: Aspecta
IBM Top IGF Contributor roka 2012: Asbis SK

IBM System Power Partner roka 2012:
1. miesto: Datalan
2. miesto: Tempest
3. miesto: Atos IT Solutions and Services

IBM System Storage Partner roka 2012:
1. miesto: Tempest
2. miesto: AutoCont SK
3. miesto: Datalan

IBM System x Partner roka 2012:
1. miesto: Datalan
2. miesto: Globaltel
3. miesto: AutoCont SK

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Branislav Šebo. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.