IBM oznámila 10 ročné strategické partnerstvo s UniCreditom

22.7.2013

BRATISLAVA 22. júla (WBN/PR) – Spoločnosť IBM oznámila, že uzavrela s UniCreditom mnohomiliardový kontrakt, za účelom poskytovania podpory v oblasti IT infraštruktúrnych služieb v sektore komerčného aj privátneho bankovníctva v Európe.

Výsledkom desaťročného kontraktu bude transformácia, ktorá umožní UniCreditu vyššiu efektivitu a flexibilitu pri zavádzaní nových modelov služieb, ako aj v cloudovej infraštruktúre dátových centier banky. Klienti UniCreditu vďaka tejto dohode získajú prístup k novým inovatívnym bankovým službám, ktoré dokážu uspokojiť rastúci dopyt zákazníkov po sofistikovaných finančných službách.

Súčasťou dohody je vytvorenie joint venture medzi UniCredit Business Company (UBIS) – globálnou servisnou spoločnosťou UniCreditu a spoločnosťou IBM, ktorá bude mať zamestnancov v Taliansku, Nemecku, Rakúsku, na Slovensku a v Česku. Vďaka kombinácií vynikajúcich zručností v bankovníctve a IT, je nová spoločnosť výborne poziciovaná na to, aby mohla aktívne prispieť k pretvoreniu podoby bankovníctva v Európe. Súčasťou dohody je aj rozhodnutie, že spoločnosť bude poskytovať služby v oblasti IT infraštruktúry nielen pre UniCredit, ale aj pre ďalšie podniky a organizácie.

Základným pilierom oznámeného partnerstva medzi oboma spoločnosťami sú inovácie. IBM a UniCredit vytvoria spoločne Value Creation Center, ktorého cieľom bude čo najširšie využitie inovácií v obasti bankovníctva a poskytovanie služieb prvotriednej úrovne, ktoré prispejú k rastu podnikania zákazníkov. Centrum bude tiež pozorne sledovať najnovšie trendy v bankovníctve, IT odvetví a jeho cieľom je identifikovať nové prevratné technológie, ktoré by mali byť čo najrýchlejšie zavedené do infraštruktúry UniCreditu. Využitie analytických nástrojov v prostredí cloudu umožní UniCreditu lepšie predvídať a pochopiť zákonitostí obchodovania na finančných trhoch, ako aj poskytovanie inovatívnych riešení pre zákazníkov.

„Prístup UniCreditu k získavaniu zdrojov s pomocou inovácií odráža zmenenú stratégiu pri získavaní podielu na trhu,“ hovorí Erich Clementi, senior viceprezident IBM Global Technology Services. „Pri robení kľúčových rozhodnutí sa podniky, ktoré sa snažia byť o krok vpred pred svojimi súpermi pohybujú nad úrovňou tradičného znižovania nákladov a orientujú sa na identifikovanie stratégie vedúcej k zlepšovaniu obchodných výsledkov, rastu, konkurenčných výhod a zapojeniu inovácii,“ dodáva Clementi.

O IBM Cloud Computing
IBM pomohla prijať cloudové riešenia tisícom svojich zákazníkov po celom svete. Spoločnosť riadi denne tisícky operácií v cloude a pomáha pri zavádzaní cloudových riešení rôznym spoločnostiam v odvetviach bankovníctva, komunikácií, zdravotnej starostlivosti ako aj vládnym inštitúciám. Firmy a inštitúcie si môžu vybudovať svoje vlastné cloudové riešenia postavené na IBM technológiách, alebo sa môžu bezpečne pripojiť k podnikom alebo organizáciám využívajúcim cloudové prostredie IBM.

Viac informácií nájdete na:
http://www-03.ibm.com/press/us/en/pressrelease/41523.wss