IKEA na Slovensku spustila novú mobilnú aplikáciu

11.4.2013

BRATISLAVA 11. apríla (WBN/PR) – IKEA už aj na Slovensku spustila novú mobilnú aplikáciu pre užívateľov telefónov Android a iPhone. Nová aplikácia „IKEA“ pod pracovným názvom „Mobile Love Store“ bola vyvinutá s cieľom spríjemniť zážitok z nakupovania všetkým zákazníkom pred aj počas návštevy obchodného domu IKEA. Zákazníci si môžu v mobilnom telefóne vyhľadať výrobky, skontrolovať skladové zásoby, vytvoriť vlastný nákupný zoznam, alebo zobraziť mapu obchodného domu. Slovensko sa tak, spolu s Českou republikou a Maďarskom, stalo tretím pilotným regiónom, kde si zákazníci môžu túto aplikáciu vyskúšať (po Švédsku, Kanade a Španielsku).

Vďaka tejto aplikácii môžu zákazníci používať svoj telefón ako nákupného pomocníka. Aplikácia „IKEA“ zákazníkom umožní prezerať si najnovšie kampane a ponuky, hľadať výrobky, zobraziť podrobné informácie o výrobkoch, skontrolovať ich dostupnosť v obchodnom dome, zistiť ich umiestnenie v samoobslužnom sklade, ale aj nájsť polohu obchodného domu IKEA (pomocou Google maps), alebo sa zorientovať v obchodnom dome pomocou jeho mapy.

„Aplikácia bola vyvinutá pre našich zákazníkov s cieľom ešte viac zlepšiť ich zážitok z nakupovania tým, že im umožníme využívať pred návštevou obchodného domu IKEA i počas nej mobilné prístroje. Zákazníci budú môcť vyhľadávať výrobky, overovať dostupnosť tovaru na sklade, vytvárať si nákupné zoznamy a používať plán obchodného domu,“ hovorí Marek Feltl, generálny riaditeľ IKEA Česká republika, Maďarsko a Slovenská republika.

Aplikácia „IKEA“ sa líši od aplikácie „IKEA Catalogue“, ktorá bola spustená minulý rok v lete. Aplikácia IKEA katalóg umožňuje zákazníkom stiahnuť si digitálnu verziu katalógu a prehliadať si ho priamo v mobilnom zariadení. Aplikácia „IKEA“ je navyše plná praktických funkcií a informácií, ktoré zákazníkom spríjemnia nakupovanie a zariaďovanie domácnosti.

Aplikáciu „IKEA“ si môžete zadarmo stiahnuť v App store (pre iPhone) alebo Google Play (pre Android).

Interaktívny katalóg IKEA 2013 a mobilný internet
Pri príležitosti uvedenia Katalógu IKEA 2013, spustila IKEA minulý rok nové rozšírené vydanie jeho digitálnej verzie, ktoré poskytuje zákazníkom množstvo inšpirácií. Keď podržíte váš smartphone nad stránkou s jeho symbolom, vstúpite do sveta interaktívnych možností – nájdete tu filmy plné inšpirácií a nápadov ako si vylepšiť bývanie. Rozšírený obsah je prístupný pri použití aplikácie IKEA Catalogue na smartphone, alebo na internetových stránkach www.IKEA.sk. Aplikáciu IKEA Catalogue si môžete stiahnuť do inteligentných telefónov a tabletov so systémami Android (z Google Play) a iOS (z iTunes).

Internetové stránky IKEA sú upravené aj na prezeranie v inteligentných telefónoch (dostupné pre systémy Safari alebo Google) – http://m.ikea.com/sk/sk. Je to zjednodušená verzia plnohodnotných internetových stránok www.IKEA.sk