ING má webové stránky prispôsobené slabozrakým

12.11.2013

BRATISLAVA 12. novembra (WBN/PR) – Ľudia so zrakovým postihnutím predstavujú na Slovensku približne 1,5 % celkovej populácie. ING Životná poisťovňa a ING Dôchodková spoločnosť sa rozhodli vyjsť v ústrety takto hendikepovaným ľuďom a uviedli na trh webové stránky určené práve slabozrakým. Nová verzia je zároveň optimalizovaná aj pre slepecké čítačky.

„Touto cestu chceme pomôcť klientom, ktorým spôsobujú zrakové problémy ťažkosti pri získavaní informácií na bežných weboch. Veríme, že táto verzia stránok uľahčí množstvu ľudí prístup k informáciám,“ komentuje novinku Jan Košta, webový špecialista poisťovacej časti ING.

Kľúčovými vlastnosťami špeciálnej verzie webových stránok je jednoduchšia štruktúra a väčšie písmo. Najčastejšou komplikáciou pre slabozrakých pri používaní internetu sú totiž zložitejšia výstavba webu a texty písané menším písmom. Orientácia na nových stránkach je preto výrazne ľahšia a je teda menej náročné dostať sa k cieľu, čiže získať potrebné informácie.

Nové verzie stránok prispôsobené zrakovému postihnutiu klientov:
ING Životná poisťovňa
ING Tatry-Sympatia
ING Dôchodková správcovská spoločnosť

Profil ING
ING je globálna finančná inštitúcia holandského pôvodu, ktorá ponúka služby v oblasti bankovníctva, investícií, životného poistenia a správy dôchodkov pre viac ako 85 miliónov klientov v takmer 40 krajinách sveta.

Daniela Petlušová, autor článku
Daniela Petlušová

Autorka článku pracuje ako upisovateľ pre cestovné poistenie, poistenie majetku, zodpovednosti za škodu, stavebného a montážneho poistenia v slovenskej pobočke poisťovacej spoločnosti QBE Insurance (Europe) Limited.

Zobraziť články >