IT SUMMIT 2012 bude o horúcich témach

11.9.2012

BRATISLAVA 11. septembra (WBN/PR) – ITAS, PC REVUE a INFOWARE organizujú výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií. Podujatie spája odbornú konferenciu IT SUMMIT so slávnostným večerom IT GALA, spojeným s vyhodnotením súťaže o ocenenie IT firma, IT osobnosť a IT projekt roka.

Ponuku partnerstva na podujatí prijalo 49 spoločností pôsobiacich v oblasti informačných technológií a telekomunikácií. Okrem predstaviteľov IT komunity sa na podujatí zúčastnia aj predstavitelia vlády, ministerstiev, parlamentu a významných slovenských podnikov.

IT Summit 2012 pokračuje v tradícii nezávislých nekomerčných konferencií s cieľom poskytnúť priestor na diskusiu o aktuálnych témach na slovenskom IT trhu. Podujatie prebieha formou panelových diskusií a je určené najmä vedúcim predstaviteľom IT spoločností, IT manažérom a špecialistom vo všetkých oblastiach podnikania a verejnej správy.

Program konferencie IT Summit 2012:
8:20 Otvorenie konferencie: Juraj Sabaka, prezident IT Asociácie Slovenska
8:30 Otvárací keynote: Peter Pellegrini, štátny tajomník Ministerstva financií SR

8:45 – 9:45 Vieme komunikovať význam IKT sektora pre ekonomiku Slovenska?
Význam IKT sektora pre Slovensko – Richard Ďurana, INESS Consult
Internetová ekonomika na Slovensku – Boston Consulting Group
Čo je potrebné urobiť pre využitie potenciálu IKT na Slovensku – Juraj Sabaka, ITAS
Význam IKT ako kľúčového odvetvia Európskej únie – Dušan Chrenek, vedúci zastúpenia EK na Slovensku

10.00 – 11.30 Ako posilniť export IKT odvetvia
Ako zvýšiť príťažlivosť Slovenska pre investície do servisných centier – Martin Dzbor, T-Systems
Hľadanie synergii na IT trhoch Strednej a Východnej Európy – Ondrej Smolár, Soitron
Start-upy na Slovensku – Inovačný a Start-up ekosystém na Slovensku, Ivan Debnár, The Spot
Vláda a investície do IKT na Slovensku – Róbert Šimončič, SARIO

BLOK A
12.30 – 13:30 Ľudské zdroje a vzdelávania pre IKT
Návrhy ITAS na zmenu vzdelávania – Štefan Petergáč, ITAS
Panel – skúsenosti firiem s rozširovaním zamestnanosti: Tomáš Turkovič, Soitron; Martin Dzbor, T-Systems; Martin Kubala z HP a Juraj Vrabko z Accenture
Štátny tajomník Branislav Ondruš, Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny

13:45 – 15:00 Vývoj trhu IKT
Situácia na trhu práce a odmeňovanie – Ľudmila Guerin z PwC a Tatiana Orglerová z Hay Group
Trendy v odvetví – Oldřich Příklenk zo spoločnosti Gartner a František Balogh z IDC

BLOK B
12.30 – 14:30 Kľúčové výzvy pre slovenský eGovernment
Cloud computing and its impact on Government, business and citizens – Imran Razzaq, Microsoft
Nový model prevádzkovania IKT vo verejnej správe – Peter Weber, ITAS
Plány vlády v oblasti eGovernment – Pavel Bojňanský, Ministerstvo financií SR
Zákon o el. podpise – Marián Marek, ITAS

14:45 – 16:00 Panel OPIS
Aktuálny stav implementácie OPIS: Norbert Molnár, generálny riaditeľ a Pavol Kopačka, riaditeľ odboru implementácie OPIS, Úrad vlády SR
Pokrok v oblasti Elektronické služby spoločných modulov ÚPVS a prístupových komponentov: Rastislav Janota, zástupca generálneho riaditeľa, NASES
Elektronizácia služieb VÚC Banská Bystrica: Pavol Suja, projektový manažér a Peter Fedák, Capgemini Slovensko
Digitálna galéria: Michal Čudrnák, Slovenská národná galéria

Termín: štvrtok 27. septembra 2012
Miesto: Hotel Gate One, Bratislava
Podrobný program: http://itas.sk/lesk-a-bieda-statnych-projektov-na-it-summite-2014/

Slávnostný večer IT GALA je neformálne stretnutie vedúcich predstaviteľov IT komunity s významnými osobnosťami verejného a politického života. Počas podujatia budú odovzdané ceny IT firma, IT osobnosť a IT projekt roka. Slávnostný večer IT GALA sa uskutoční 27. septembra 2012.

IT Asociácia Slovenska (ITAS) je profesijným združením 90 najvýznamnejších domácich a zahraničných spoločností pôsobiacich v oblasti informačných a komunikačných technológií. Poslaním IT Asociácie Slovenska je presadzovať informatizáciu ako predpoklad znalostnej spoločnosti.

PC REVUE, INFOWARE a portál itnews.sk sú vedúce médiá mapujúce oblasť informačných a komunikačných technológií na Slovensku. Vychádzajú vo vydavateľstve Digital Visions, ktoré sa zaoberá aj prieskumami trhu, organizáciou odborných konferencií a ďalšími projektmi na podporu informatizácie.

Podujatie podporili spoločnosti:
Accenture s.r.o., Alef Nula, s.r.o., ANASOFT APR, s.r.o., ASBIS SK spol. s.r.o., Asseco Central Europe, a.s., Asseco Solutions, a.s., Atos IT Solutions and Services s.r.o., AutoCont, AVG Technologies CZ, s.r.o., CA Technologies, CÍGLER SOFTWARE, a.s., Cisco Systems Slovakia, spol. s r.o., COLUMBEX INTERNATIONAL, a.s., COMPAREX Slovakia, s.r.o., DATALAN, a. s., Dell Computer, s.r.o., Digmia s.r.o., Disig, a.s., eD‘ system Slovakia s.r.o., elfa, s.r.o., EMC Slovakia, Eset, spol. s r. o., exe, spol s r.o., Fujitsu Technology Solutions s.r.o., Gamo a.s., GC Leasing Slovensko, s.r.o., Hewlett-Packard Slovakia, s.r.o., Check Point Software Technologies, s.r.o., IBM Slovensko, s.r.o., ICZ Slovakia a.s., IPESOFT, s.r.o., Logica Slovakia, MICROCOMP – Computersystém s.r.o., Microsoft Slovakia s.r.o., MIM, s.r.o., NESS Slovensko, a.s., ORACLE Slovensko, Orange Slovensko, a.s., PosAm, s. r.o., S&T Slovakia s.r.o., SAP Slovensko s.r.o., Slovak Telekom, a.s., Softec, s.r.o., SOFTIP, a.s., SOITRON, a.s., TEMPEST, a.s., T-Systems Slovakia s.r.o., VSL Software, a.s., X-NET spol. s r.o.

Mediálnymi partnermi podujatia sú: PC Revue, ITnews.sk, INFOWARE, Mega & Loman, TA3, GoodWill, Hospodárske Noviny, Instore, Nubium, Quark, eQuark.sk, SITA

Daniela Petlušová, autor článku
Daniela Petlušová

Autorka článku pracuje ako upisovateľ pre cestovné poistenie, poistenie majetku, zodpovednosti za škodu, stavebného a montážneho poistenia v slovenskej pobočke poisťovacej spoločnosti QBE Insurance (Europe) Limited.

Zobraziť články >