Lidl sťahuje poľskú ryžu, je v nej olovo

BRATISLAVA 21. mája (WEBNVOVINY) – Spoločnosť Lidl na Slovensku stiahla z predaja dlhozrnú ryžu Tiradell vo varných vrecúškach s dátumom minimálnej spotreby 08/2013.

„Spoločnosť Lidl informovala zákazníkov o stiahnutí predmetného výrobku tak na predajniach, ako aj webovej stránke. V prípade, že majú zákazníci tento výrobok s uvedeným dátumom spotreby doma, môžu ho vrátiť v ktorejkoľvek predajni Lidl, pričom im budú vrátené peniaze,“ uviedla v pondelok pre agentúru SITA hovorkyňa Lidl SR Jana Čupková.

Lidl dlhozrnú ryžu pôvodom z Poľska podľa portálu iDnes.cz stiahol z pultov aj v Českej republike. Obsahovala totiž viac ako dvojnásobné množstvo olova, než povoľuje norma. Na svojich stránkach o tom informuje česká Štátna pôdohospodárska a potravinárska inšpekcia.

„V odobratej vzorke analýza potvrdila množstvo 0,51 miligramu olova na kilogram a potravina preto bola vyhodnotená ako nevhodná k spotrebe pre ľudí,“ uviedol hovorca SZPI Pavel Kopřiva. Povolená hodnota je pritom 0,2 mg/kg.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...