Lídri slovenského webu: Azet.sk má v TOP5 tri stránky

14.2.2014

BRATISLAVA 14. februára (WBN/PR) – Azet.sk kraľuje rebríčku návštevnosti slovenských webov ako stránka aj ako poskytovateľ. Jeho ďalšie dva weby sa navyše dostali do TOP5 najnavštevovanejších portálov.

O ktoré weby majú slovenskí internetisti čoraz väčší záujem?

Aktuality.sk ponúkajú seriózne spravodajstvo z domova i zo sveta. Nechýba ekonomika, zdravie, šport či veda aj špecializované rubriky a pridružené magazíny. V januári 2014 ho navštívilo 1 836 000 unikátnych čitateľov.

Čas.sk je spravodajský server s obsahom z denníka Nový Čas, vlastným online obsahom a pridruženými projektmi. Za január získal 1 816 000 unikátnych návštevníkov, čo je o 30 % viac než minulý rok.

Azet.sk má tak aktuálne v rebríčku návštevnosti webov prvé, štvrté aj piate miesto. Na vrchole je už tradične rovnomenný portál Azet.sk, ten v januári 2014 zaznamenal až 2 464 000 návštev.

„Našou prioritou je rozširovanie a najmä skvalitňovanie spravodajstva. Čitateľom chceme prinášať predovšetkým aktuálne objektívne spravodajstvo a publicistiku. Sme radi, keď ho u nás hľadajú a veríme, že aj nachádzajú. Tento výsledok svedčí o tom, že sme sa vybrali dobrou cestou,“ hovorí generálny riaditeľ Azetu Milan Dubec.

Vedie aj ako vydavateľ
Sieť webov Azet.sk tvorí komunitný portál a približne 50 etablovaných magazínov a služieb. Každý mesiac tak dominuje aj v ďalšom dôležitom rebríčku – návštevnosti zoskupenej podľa prevádzkovateľov. Za január mala 3 040 000 unikátnych návštevníkov, čo je o takmer pol milióna viac ako číslo najbližšieho konkurenta.

Zaujímavé fakty o Azet.sk
– Denne služby prevádzkovateľa Azet.sk využije v priemere viac ako 936 000* reálnych užívateľov
– Priemerne strávený čas reálnym užívateľom na weboch prevádzkovateľa Azet bol v januári takmer 5 hodín*
– Sieť webov Azet zasahuje viac ako 81 % slovenských používateľov**

*Zdroj: AIMmonitor – IAB Slovakia – Január 2014 (prevádzkovateľ Azet.sk)
**Zdroj: AIMmonitor – IAB Slovakia – December 2013