Loginpost investuje 2,5 mil. eur do balíkových terminálov

BRATISLAVA 27. marca (WBN/PR) – Spoločnosť Loginpost, ktorá vyrába a prevádzkuje samoobslužné terminály pre balíky, plánuje v najbližších 3 až 5 rokoch investovať na Slovensku 2,5 milióna euro do výstavby päťdesiatich samoobslužných terminálov pre zasielanie balíkov. Táto investícia je súčasťou celoeurópskeho projektu siete 1000 samoobslužných terminálov pre balíky v hodnote viac ako 50 miliónov eur.

Projekt siete samoobslužných terminálov pre balíky vychádza v ústrety ľuďom, ktorí majú možnosť odosielať a prijímať balíkové zásielky bez toho, aby ich obmedzovali otváracie hodiny pošty či kuriérskych služieb. Terminály sú zvyčajne umiestnené v nákupných centrách, za podanú zásielku je možné platiť platobnou kartou. Naopak pri doručení balíka na terminál dostane klient stručnú výzvu na odber.

Spoločnosť Loginpost plánuje v priebehu 3 až 5 rokov vytvoriť sieť samoobslužných terminálov pre balíky v Poľsku, Ukrajine, Slovensku a Česku. Do spoločného projektu plánuje zapojiť širokú paletu miestnych dopravcov (kuriérske a doručovateľské služby) a nákupné centrá. Samoobslužné terminály tak majú potenciál stať sa alternatívou pre zásielky voči pošte a zároveň vyriešiť problém klientov v koordinácii s kuriérskymi službami pri zásielkách, doručovaných v priebehu dňa. Spoločnosť Loginpost tak vytvára sieť samoobslužných terminálov, otvorenú pre spoluprácu so všetkými dopravcami. Dôležitým partnerom v projekte budú nákupné centrá, pre ktoré je to príležitosť ponúknuť zákazníkom ďalšiu službu v podobe časovo neobmedzeného samoobslužného terminálu pre balíky. Loginpost počíta s doručovaním zásielok z online obchodov, ktorých predaje na Slovensku neustále výrazne rastú.

Loginpost v súčasnosti prevádzkuje takúto sieť samoobslužných terminálov pre balíky v Litve. Táto služba sa v súčasnosti rýchlo rozširuje vo vyspelých krajinách sveta, keďže pre miesta s vysokým výskytom ľudí (obchodné centrá) poskytuje riešenie ako odosielať a prijímať balíky vo vhodný čas bez toho, aby sa človek musel prispôsobiť pracovnej dobe pošty či kuriéra. Predpokladá sa, že nová služba bude atraktívna medzi študentmi a aktívnymi ľuďmi, ktorí nakupujú na internete, respektíve posielajú zásielky do zahraničia.

Spoločnosť Loginpost sa zaoberá rôznymi samoobslužnými riešeniami – terminálmi pre balíky, samoobslužnými pokladnicami a terminálmi pre platenie parkovného. Loginpost prevádzkuje sieť samoobslužných terminálov pre balíky v Litve od roku 2011 s počiatočnou investíciou 2 milióny eur. Loginpost prevádzkuje ako svoju obchodnú značku litovská spoločnosť LL optic.

Autorka článku pracuje ako upisovateľ pre cestovné poistenie, poistenie majetku, zodpovednosti za škodu, stavebného a montážneho poistenia v slovenskej pobočke poisťovacej spoločnosti QBE Insurance (Europe) Limited.

Kliknutím na akýkoľvek link/funkcionalitu kdekoľvek na tejto webovej stránke nám dávate Váš výslovný a automatický súhlas s používaním cookies na uloženie informácií vrátane prvého cookie, ktorý bol vytvorený pri otvorení tejto webovej stránky a rovnako vyslovujete súhlas s podmienkami použitia stránok poistenie.sk. Viac informácií...