Loginpost investuje 2,5 mil. eur do balíkových terminálov

27.3.2012

BRATISLAVA 27. marca (WBN/PR) – Spoločnosť Loginpost, ktorá vyrába a prevádzkuje samoobslužné terminály pre balíky, plánuje v najbližších 3 až 5 rokoch investovať na Slovensku 2,5 milióna euro do výstavby päťdesiatich samoobslužných terminálov pre zasielanie balíkov. Táto investícia je súčasťou celoeurópskeho projektu siete 1000 samoobslužných terminálov pre balíky v hodnote viac ako 50 miliónov eur.

Projekt siete samoobslužných terminálov pre balíky vychádza v ústrety ľuďom, ktorí majú možnosť odosielať a prijímať balíkové zásielky bez toho, aby ich obmedzovali otváracie hodiny pošty či kuriérskych služieb. Terminály sú zvyčajne umiestnené v nákupných centrách, za podanú zásielku je možné platiť platobnou kartou. Naopak pri doručení balíka na terminál dostane klient stručnú výzvu na odber.

Spoločnosť Loginpost plánuje v priebehu 3 až 5 rokov vytvoriť sieť samoobslužných terminálov pre balíky v Poľsku, Ukrajine, Slovensku a Česku. Do spoločného projektu plánuje zapojiť širokú paletu miestnych dopravcov (kuriérske a doručovateľské služby) a nákupné centrá. Samoobslužné terminály tak majú potenciál stať sa alternatívou pre zásielky voči pošte a zároveň vyriešiť problém klientov v koordinácii s kuriérskymi službami pri zásielkách, doručovaných v priebehu dňa. Spoločnosť Loginpost tak vytvára sieť samoobslužných terminálov, otvorenú pre spoluprácu so všetkými dopravcami. Dôležitým partnerom v projekte budú nákupné centrá, pre ktoré je to príležitosť ponúknuť zákazníkom ďalšiu službu v podobe časovo neobmedzeného samoobslužného terminálu pre balíky. Loginpost počíta s doručovaním zásielok z online obchodov, ktorých predaje na Slovensku neustále výrazne rastú.

Loginpost v súčasnosti prevádzkuje takúto sieť samoobslužných terminálov pre balíky v Litve. Táto služba sa v súčasnosti rýchlo rozširuje vo vyspelých krajinách sveta, keďže pre miesta s vysokým výskytom ľudí (obchodné centrá) poskytuje riešenie ako odosielať a prijímať balíky vo vhodný čas bez toho, aby sa človek musel prispôsobiť pracovnej dobe pošty či kuriéra. Predpokladá sa, že nová služba bude atraktívna medzi študentmi a aktívnymi ľuďmi, ktorí nakupujú na internete, respektíve posielajú zásielky do zahraničia.

Spoločnosť Loginpost sa zaoberá rôznymi samoobslužnými riešeniami – terminálmi pre balíky, samoobslužnými pokladnicami a terminálmi pre platenie parkovného. Loginpost prevádzkuje sieť samoobslužných terminálov pre balíky v Litve od roku 2011 s počiatočnou investíciou 2 milióny eur. Loginpost prevádzkuje ako svoju obchodnú značku litovská spoločnosť LL optic.

Daniela Petlušová, autor článku
Daniela Petlušová

Autorka článku pracuje ako upisovateľ pre cestovné poistenie, poistenie majetku, zodpovednosti za škodu, stavebného a montážneho poistenia v slovenskej pobočke poisťovacej spoločnosti QBE Insurance (Europe) Limited.

Zobraziť články >