Majoritný akcionár Tatra banky zvažuje predaj dcéry

19.11.2013

VIEDEŇ 19. novembra (WEBNOVINY) – Rakúska banková skupina Raiffeisen Bank International (RBI) vyhodnocuje ponuku na kúpu svojej maďarskej dcéry. Druhý najväčší poskytovateľ úverov v krajinách strednej a východnej Európy o tom informoval v utorok.

RBI v už pondelok oznámila, že nemôže vylúčiť odchod z Maďarska, Slovinska alebo Ukrajiny, hoci definitívne rozhodnutie o predaji aktív na týchto trhoch zatiaľ nepadlo.

RBI za prvý polrok 2013 vykázala v Maďarsku stratu 83 mil. eur. Počet zamestnancov maďarskej dcéry klesol zo štvortisícového maxima v roku 2008 na súčasných 2 770. Banka má v krajine viac ako 600 tis. zákazníkov, uviedla agentúra APA.

Rakúska banková skupina už v pondelok potvrdila rokovania o predaji svojej ukrajinskej dcéry. RBI podľa svojho generálneho riaditeľa Karla Sevelda testuje prostredie, v ktorom pôsobí, o prípadnom predaji spoločnosti Aval však rozhodne, až keď nastane správny čas. Záujem o kúpu ukrajinskej dcéry podľa neho RBI eviduje „neustále“.

Raiffeisen Bank International pôsobí aj na Slovensku. Je majoritným akcionárom Tatra banky, ktorá bola do Obchodného registra SR zapísaná 1. novembra 1990.

Tá od roku 2012 prevádzkuje na Slovensku aj Raiffeisen Bank, ktorá je vedená ako odštepný závod Tatra banky. Do skupiny Raiffeisen patrí aj Zuno Bank, ktorá komerčnú prevádzku začala v decembri 2010 a je novým modelom direct banky skupiny Raiffeisen pre trhy strednej a východnej Európy.