Medusa Group zabezpečí stravovanie pre Volkswagen Slovakia

15.8.2013

BRATISLAVA 15. augusta (WBN/PR) – Volkswagen Slovakia (VW SK) a slovenská spoločnosť Medusa Group, oficiálne odštartovali spoluprácu. Najväčšia gastronomická skupina na Slovensku bude zabezpečovať stravovanie pre viac ako 9 400 zamestnancov najväčšieho výrobcu automobilov na Slovensku.

„Chceme, aby ponuka pre našich zamestnancov obsahovala čo najčerstvejšie potraviny, pokiaľ možno od lokálnych dodávateľov, najkvalitnejšie suroviny, servis na úrovni i kultúru stravovania. Medusa Group nás svojimi výsledkami, skúsenosťami i ponukou presvedčila. Po 22 rokoch spolupráce so zahraničnými stravovacími firmami sme tak spravili dôležitý krok,“ povedal Wilfried von Rath, člen predstavenstva VW SK pre personálnu oblasť pri oficiálnom otvorení jednej z reštaurácií.

Medusa Group bude zabezpečovať stravovanie v siedmich stravovacích prevádzkach v bratislavskom a jednej v martinskom závode VW SK. Denne sa v nich vydávajú raňajky, obedy i večere a prestravujú sa tu tisícky zamestnancov VW SK i dodávateľských firiem.

„Poskytovať služby pre Volkswagen Slovakia je pre nás veľkou výzvou, inšpiráciou a zároveň príležitosťou ukázať naše kvality a schopnosti vo všetkých segmentoch gastronómie. Verím, že budeme natoľko presvedčiví a dlhodobo stabilní, tak ako to dokážeme v oblasti reštaurácií,“ uviedol pri príležitosti oficiálneho odštartovania spolupráce Peter Štecko, šéf Medusa Group.

Volkswagen Slovakia pôsobí na Slovensku už viac ako 21 rokov. Od roku 1991 vyrobil viac ako 3 milióny vozidiel. Patrí k najväčším exportérom, investorom i zamestnávateľom v súkromnom sektore na Slovensku. Zamestnáva viac ako 9 400 ľudí. V závode v Bratislave vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Volkswagen up!, SEAT Mii, ŠKODA Citigo, karosérie Porsche Cayenne a prevodovky, v Martine komponenty pre podvozky a prevodovky a v Košiciach pripravuje vozidlá na export do Ruska.

Medusa Group je najväčšou gastronomickou skupinou na Slovensku. Vznikla v roku 2003 a jej prvou reštauráciou bola rovnomenná Medusa v historickom centre Bratislavy. Ešte v tom istom roku bol vytvorený koncept samoobslužných reštaurácií Presto. Dnes prevádzkuje skupina na Slovensku a v Rakúsku viac ako dvadsať vlastných gastrozariadení, v ktorých pracuje vyše 800 zamestnancov. Spomedzi nich je päť jedální Presto. K nim pribudlo v auguste 8 stravovacích zariadení VW SK.