Michal Suchoba: Lídrom dokážeme ponúknuť užitočné riešenia

6.12.2013

BRATISLAVA 6. decembra (WBN/PR) – 3. – 4. decembra predstavila spoločnosť v Londýne svoju aplikáciu tvbay na 9. ročníku medzinárodného podujatia Digital TV World Summit 2013, ktoré spája prevádzkovateľov TV vysielania, satelitných a káblových operátorov, a tiež popredných analytikov a poskytovateľov riešení.

Na podujatí sa zúčastnili najvyšší predstavitelia káblových operátorov a mediálnych firiem, medzi inými aj Sky Deutchland, Orange, BT, Telefonica, Deutsche Telekom AG, BBC, Talk Talk, TV 2, Discovery Channel, Fox Channel, Sky Italia a Etisalat.

Počas jedného z diskusných panelov rozprával Suchoba s predstaviteľmi strategického riadenia a TV prostredia o súčasnej problematike zvyšovania atraktivity služieb káblových operátorov. Suchoba, ako zástupca inovatívnej softvérovej spoločnosti, navrhol riešenie problému prostredníctvom inovácií ponúkaných služieb. „Služby, ktoré jednotliví operátori v súčasnosti ponúkajú sú veľmi podobné, ak nie totožné. Trh si doslova žiada oživenie a vylepšenie ponuky. Som presvedčený, že aj slovenské firmy majú potenciál ponúknuť mu inovatívne riešenia, ktoré ho spravia pre diváka atraktívnejším a zároveň zvýšia konkurencieschopnosť prevádzkovateľa. Jedným z takých riešení je aj naša aplikácia tvbay, ktorá umožňuje jednoduché, rýchle a pohodlné nakupovanie cez televízor.“

Digital TV World Summit je prestížne podujatie, na ktorom sa môže zúčastniť len obmedzené množstvo vystavovateľov. Organizátori každoročne kladú mimoriadny dôraz na to, aby bola prezentácia každého vystavovateľa zaujímavá a prínosná. „Aj vďaka tomu sme mali možnosť predstaviť náš produkt úzkemu kruhu odborného obecenstva. Menšia, ale zároveň kvalitná spoločnosť, dáva priestor pre živú diskusiu a získavanie spätnej väzby, ktorú si veľmi vážime a je pre nás v tomto štádiu prínosom. Tvbay vzbudila záujem a diskusia nám otvorila nové možnosti jej využitia,“ dodal Suchoba po skončení samitu.

Čo je tvbay?
Aplikácia tvbay umožňuje kúpu akéhokoľvek produktu prostredníctvom pár klikov TV ovládačom. Kúpiť je možné prakticky čokoľvek. Pre klientov televíznych operátorov je aplikácia bezplatná. Program, ktorý zahŕňa možnosť nákupu, bude označený ikonou tvbay v rohu obrazovky. Stlačením tlačidla OK na diaľkovom ovládači spustí divák priamo v set-top boxe menu, v ktorom si bude môcť kúpiť práve zobrazené tovary alebo služby. Takisto si prostredníctvom tejto aplikácie môže skontrolovať stav svojich objednávok, resp. obsah nákupného košíka. V porovnaní s klasickými e-shopmi je najväčšou výhodou to, že prostredníctvom tvbay môže nakupovať ihneď, bez straty času vypĺňaním údajov. Keďže ide o online predaj, ceny produktov sú nižšie ako v kamenných predajniach. Môže získať zľavové kupóny či bližšie informácie o produkte priamo počas vysielania. Nakupovanie je bezpečné a svoje objednávky je možné kontrolovať na webe my-tvbay. Aplikácia tvbay sa dá chrániť PIN kódom, čím sa zabráni nákupu z nedbanlivosti alebo nákupu detským divákom.