Najlepší manažéri budú Slovensko reprezentovať v zahraničí

12.3.2012

BRATISLAVA 12. marca (WBN/PR) – Prezentačný, predajný a súťažný Veľtrh študentských spoločností, ktorý organizuje vzdelávacia nezisková organizácia Junior Achievement Slovensko, umožňuje študentom zažiť skutočný svet obchodu a podnikania. Cieľom súťaže je vyzdvihnúť ich úspechy v rámci študentských spoločností a naučiť ich uspieť v konkurenčnom boji. Veľtrh sa uskutoční 15. marca 2012 od 10.00 do 18.00 h v obchodnom centre Mirage pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Ivana Gašparoviča a pod záštitou predsedu Žilinského samosprávneho kraja Juraja Blanára.

17. ročníka veľtrhu sa zúčastní 265 mladých manažérov 53 študentských spoločností z vybraných stredných škôl rôzneho typu a zamerania z celého Slovenska. Podujatie je vyvrcholením práce študentských spoločností v rámci vzdelávacieho programu Aplikovaná ekonómia, ktorý ponúka podnikateľské, ekonomické a finančné vzdelávanie. Program je zároveň určený ako voliteľný alebo nepovinný predmet pre všetky typy stredných škôl na Slovensku. Počas veľtrhu budú prezentovať svoje podnikateľské skúsenosti aj študenti zo vzdelávacieho programu Povolanie podnikateľ, ktorý realizujeme na Žilinskej univerzite.

Podujatie predstavuje pre študentov jedinečnú možnosť prezentovať výsledky svojej niekoľkomesačnej práce, doterajšiu podnikateľskú činnosť, výrobky, poskytované služby, prístupy k riadeniu firmy, zvolené marketingové stratégie aj finančné hospodárenie.

„Veľtrh je potrebné zažiť a vidieť, je ťažké o ňom hovoriť. Je to príležitosť vidieť mladých ľudí, ktorí sa odvážne pustili do podnikania v študentskej spoločnosti a mali príležitosť si ešte pred reálnou firmou vyskúšať práve tú študentskú. Každý, kto sa na veľtrh príde pozrieť, má možnosť vidieť, aký veľký potenciál je v mladých ľuďoch, ktorým sa venujú dobrí učitelia, a ktorí dostali príležitosť a šancu, dokázali ju uchopiť a premeniť svoj podnikateľský nápad na skutočnosť. Táto súťaž je príležitosťou vidieť výsledok snaženia sa našej organizácie a výsledok toho, ako môže vyzerať kvalitné a efektívne podnikateľské vzdelávanie v strednej škole“, zhodnotila význam akcie Marcela Havrilová, generálna riaditeľka JASR.

Študentské tímy sú hodnotené v niekoľkých kategóriách a najlepší budú Slovensko reprezentovať na medzinárodných aktivitách JA-YE Europe Trade Fair v Zurichu a JA-YE Europe Company of the Year, vrcholnom európskom podujatí, ktoré sa uskutoční v júli v rumunskej Bukurešti.

Veľtrh sa uskutočňuje počas IRR 2012 – Dní nápadov a inovácií (www.irr.sk)

Viac informácií o veľtrhu nájdete na stránke www.ae.jasr.sk/veľtrh.

O ORGANIZÁTOROVI
Junior Achievement Slovensko je stabilná profesionálna vzdelávacia nezisková organizácia, ktorá 20 rokov realizuje na Slovensku podnikateľské, ekonomické a finančné vzdelávacie programy pre mladých ľudí. Programy sú realizované metódou zážitkového učenia, podporujú ekonomické a podnikateľské myslenie, učia etickému rozhodovaniu, orientujú študentov v trhovej ekonomike ešte pred vstupom na trh práce a ponúkajú preventívne riešenia pre zamestnanosť mládeže. Programy mladých ľudí motivujú ako byť podnikateľmi, ako si zlepšiť svoje zručnosti pre zamestanosť a zvýšiť finančnú gramotnosť. V školskom roku 2011/2012 je do programov a projektov JASR zapojených vyše 17 000 študentov a v júni 2011 dosiahol počet absolventov z celého Slovenska 206 880
Junior Achievement Slovensko je licenčným partnerom Junior Achievement Worldwide a Junior Achievement – Young Enterprise Europe. Viac informácií o organizácii JASR nájdete na webovej stránke www.jasr.sk.