Nová Shell v Dubnici prilákala davy, zaujalo aj laboratórium

27.3.2013

DUBNICA NAD VÁHOM 27.marca (WBN/PR) – Spoločnosť SHELL Slovakia s.r.o. otvorila medzi Dubnicou nad Váhom a Novou Dubnicou svoju 75. čerpaciu stanicu na Slovensku.

Otvorenie prilákalo veľké množstvo vodičov, ktorí v tento deň mohli natankovať za akciové ceny.

Privítalo ich príjemné prostredie a personál, ktorý bol aj napriek zlému počasiu a množstvu zákazníkov v dobrej nálade. Každý, kto natankoval, si mohol navyše ešte zatočiť kolesom a získať od spoločnosti Shell malý darček.

O slávnostné prestrihnutie pásky sa v silnom vetre postarali primátor Dubnice nad Váhom Jozef Gašparík a Igor Janok, riaditeľ prevádzky čerpacích staníc Shell na Slovensku a v Českej republike.

„Dubnica nad Váhom, ako prirodzený líder regiónu, sústreďuje oveľa viac ľudí ako tu býva. V tomto meste býva 25-tisíc ľudí, ale do piatich kilometrov je tu 50-tisíc ľudí. Je to prirodzený spádový región, kde je pripravená priemyselná infraštruktúra. Nikdy nepodceňujte región,“ povedal Gašparík.

Primátor Dubnice nad Váhom Gašparík ďalej dodal: „Shell má určite svoju kvalitu. Myslím si, že to regiónu určite pomôže. Pomôže to dúfam aj cenovo, lebo náš záujem sú hlavne obyvatelia. Želám Shellákom, aby v Dubnici dobre vykročili a bilancovali už po prvých rokoch úspechy.“

Obrazom: Otvorenie Shell v Dubnici nad Váhom

Riaditeľ prevádzky čerpacích staníc Shell na Slovensku a v Českej republike Igor Janok spomenul, že na tak frekventovanom mieste Slovenska ich čerpacia stanica ešte nestála. S výberom miesta vyjadril spokojnosť.

„Shell je z istého pohľadu najväčšia ropná spoločnosť na svete a sme radi, že sa nám podarilo do tejto časti Považia priniesť vyspelú technológiu, naše štandardné a prémiové palivá Shell V-Power Nitro+ a okrem toho iné služby. Podľa pohľadu von sa zdá, že to malo zmysel aj pre obyvateľov tohto regiónu a myslím si, že to je ešte len začiatok. Shell prezentuje záruku kvality a spokojnosti zákazníkov,“ povedal Janok na otvorení.

Video: V Dubnici nad Váhom otvorili čerpaciu stanicu Shell

Súčasťou programu otvorenia bolo aj predstavenie mobilného laboratória na kontrolu kvality palív a cisterny, ktorá dováža benzín na čerpacie stanice.

O prehliadku laboratória, do ktorého sa bežný človek len tak nedostane, prejavili záujem najmä žiaci miestneho gymnázia.

Laborantka Dagmar Čaplárová, ktorá je špecialistkou akreditovaného skúšobného laboratória, im popísala postupy meraní kvality benzínu a nafty a zodpovedala na všetky otázky.

Mobilné laboratórium je vybavené množstvom analyzátorov pre testovanie pohonných hmôt – analyzátorom automobilových benzínov, analyzátorom motorovej nafty, destilačným prístrojom, coulomatom na stanovenie obsahu vody, hustomerom a analyzátorom bodu vzplanutia, prostredníctvom ktorých môže byť uskutočnená detailná analýza paliva do 30 minút a pri minimálnom množstve potrebnej vzorky.

Počas celého roku uskutočňuje Shell nad rámec legislatívneho testovania na Slovensku pravidelný odber vzoriek zo všetkých čerpacích staníc prostredníctvom nezávislého laboratória. O kvalite palív Shell hovorí to, že v sa v nich v roku 2012 nevyskytla žiadna negatívna odchýlka od požadovanej kvality.

Video: Kontrola kvality benzínu v mobilnom laboratóriu

Shell Slovakia
Spoločnosť Shell Slovakia s.r.o. reprezentuje v Slovenskej republike záujmy materskej spoločnosti Royal Dutch Shell plc. prevádzkuje rozsiahlu sieť čerpacích staníc po celom území Slovenska, ponúka medzinárodné palivové karty euroShell a predáva motorové oleje a mazivá Shell. Divízia Shell Aviation dodáva letecké palivo pre medzinárodné letisko v Bratislave a prostredníctvom divízie Shell Energy Europe zabezpečuje dodávky zemného plynu širokému spektru zákazníkov z oblasti priemyslu a služieb. Viac informácii ponúka www.shell.sk

Royal Dutch Shell plc
Spoločnosť Royal Dutch Shell plc je registrovaná v Anglicku a vo Walese. Centrálu má v Haagu a jej akcie sú kótované na burzách v Londýne, Amsterdame a New Yorku. Spoločnosť Shell pôsobí vo vyše 90 krajinách sveta v oblasti prieskumu a ťažby ropy a zemného plynu, výroby a marketingu kvapalného zemného plynu a skvapalňovania zemného plynu. Ďalej pôsobí vo výrobe, marketingu a preprave ropných produktov a chemikálií a v projektoch, ktoré sa zaoberajú obnoviteľnými zdrojmi energie. Viac informácii nájdete na www.shell.com