Nové investície Amway do značky NUTRILITE™

18.6.2012

BRATISLAVA 18. júna (WBN/PR) – Investícia zahrňuje nový závod na výrobu výživových doplnkov za 81 mil.USD v meste Ada v Michigane, blízko svetovej centrály Amway. Nový závod má podľa očakávania priniesť v priebehu budúcich troch rokov 200 pracovných miest.

„NUTRILITE™ je ako svetovo najpredávanejšia značka* vitamínov a výživových doplnkov nedeliteľnou súčasťou plánov Amway do budúcnosti,“ uvádzajú riaditeľ a prezident Amway Steve Van Andel a Doug DeVos v spoločnom prehlásení. „Tým, že vznikne druhý výrobný závod výživových produktov v našom domovskom štáte, v Michigane, pomáhame Vlastníkom podnikania Amway uspokojovať rastúci dopyt spotrebiteľov po výrobkoch značky NUTRILITE™.“

Predaj doplnkov stravy za posledný rok predstavoval 45 % predajov Amway, čo je 4,7 mld.USD. Alticor, materská firma spoločností Amway a Access Business Group LLC, zaznamenal v roku 2011 predaj vo výške 10,9 mld.USD.

Celkovo sa investícia týka štyroch firemných zariadení, dvoch v štáte Michigan a po jednom v štáte Washington a Kalifornia.

O značke NUTRILITE™
NUTRILITE™ je najpredávanejšia značka vitamínov a potravinových doplnkov, ktorú ponúka exkluzívne Amway. NUTRILITE™ je jediným globálnym výrobcom vitamínov a minerálov, ktorý pestuje, zbiera a aj spracováva rastliny na vlastných certifikovaných biofarmách. Farmy sa nachádzajú vo Washingtone, Mexiku a v Brazílii. Výrobky NUTRILITE™ vyrába Access Business Group LLC, dcérska firma spoločnosti Alticor.

Amway je vedúcou svetovou spoločnosťou v oblasti priameho predaja. V roku 2011 vykázala celosvetové tržby vo výške 10,8 mld. USD. Spoločnosť bola založená v Michigane v USA v roku 1959. V súčasnosti pôsobí vo viac ako 80 krajinách sveta. Celosvetovo s ňou v súčasnosti spolupracuje viac ako 3 mil. vlastníkov podnikania Amway. V súčasnosti ponúka spotrebiteľom viac než 450 položiek, ktoré zahŕňajú výrobky kozmetiky značky ARTISTRY™, výživové doplnky značky NUTRILITE™, výrobky starostlivosti o telo (Satinique™, Glister™, Hymm™, Tolsom™) a starostlivosti o domácnosť (L.O.C.™ a SA8™). Novinky o spoločnosti nájdete na www.globalnews.amway.com.