Obchodný dom IKEA sa rozrastá

29.3.2012

BRATISLAVA 29. marca (WBN/PR) – V novembri 2011 začala spoločnosť IKEA Bratislava s prípravnými prácami na rozšírení obchodného domu, ktorý sa z dnešných 22 000m2 zväčší na 36 700m2. Chceli by sme vás informovať o tom, čo je v IKEA nové a ako práce pokračujú.

Čo sa skrýva za plotom
Každého, kto ide po Ivanskej ceste zaujme oplotenie, ktoré, samozrejme, neslúži iba ako reklamná plocha, na ktorej nájdete aktuálnu ponuku -30% na matrace alebo na mäsové guľôčky v reštaurácii len za € 1,95. Skrýva sa za ním obrovská jama, ktorá sa časom zmení na parkovací dom s jedným podzemným a 4 nadzemnými podlažiami. Celková plocha stavebnej jamy hlbokej 4,3m je 5 635m2 .
Za 15 dní sa z nej vyťažilo 17 471m3 zeminy. Na jej odvoz bolo potrebných 1 179 4-nápravových nákladných automobilov. Aby zákazníci nepocítili chýbajúce parkovacie miesta, ktoré nám stavba parkovacieho domu ubrala, museli sme pred zahájením stavby dočasne upraviť parkovacie státia pred obchodným domom. Dnes môžu zákazníci parkovať na oranžovo vyznačených parkovacích miestach, ktorých máme stále dostatok. Na zabezpečenie bezpečného prechodu do nákupného centra AVION Shopping Park pre peších je vytvorený dobre označený chodník. Zastávky MHD liniek 61 (z Hlavnej stanice), 63 (z Lamača) a 96 (z Prokofievovej ulice) smerujúce na letisko a späť sú nezmenené.

Čo sa skrýva za dverami
V zázemí obchodného domu vrcholia plánovacie práce nových, väčších a inšpiratívnejších oddelení. Pomoc pri plánovaní poskytli aj kolegovia z iných krajín. Jedným z nich je Davide, Talian, ktorý pracuje už 2 roky v IKEA v Budapešti a v Bratislave plánuje oddelenie sedačiek a jedální. „Plánovať obchodný dom IKEA v Bratislave bola pre mňa veľká výzva. Keďže v Budapešti nám na starosti oddelenie svietidiel, bola prvá fáza mojej práce študijná, až potom nasledovalo plánovanie. Chvíľu mi trvalo, kým sme si navzájom ujasnili, ako majú oddelenia vyzerať. Spätnú väzbu vnímam ako možnosť môjho osobného rastu.“ Davide mal pôvodne plánovať obchodný dom v Prahe na Zličíne, na poslednú chvíľu bol poslaný do Bratislavy, čo berie ako príjemné prekvapenie.
Angelique pracuje v IKEA Geneva, žije vo Francúzsku, kde sa aj narodila. Pre IKEA v Bratislave plánuje výstavné kóje. „Nevidím veľký rozdiel medzi vašim a našim trhom. Ženevská IKEA je ešte nová, nepoznám tak dobre našich zákazníkov ako vy vašich.“

Čo sa deje vo vnútri obchodného domu
Kým vonku panuje čulý stavebný ruch, pre zákazníkov vo vnútri obchodného domu sa nič nemení. Otváracie hodiny ostávajú stále nezmenené – každý deň, 7 dní v týždni, je otvorené od 10.00 do 22.00 hod. Zmenila sa trocha len atmosféra – je tu viac cítiť prichádzajúcu jar. Okrem bežného sortimentu nábytku a bytových doplnkov je už k dispozícii aj obľúbený letný nábytok a doplnky plné farieb.