Orange zvýši rýchlosť DSL internetu za nezmenené ceny

10.5.2012

BRATISLAVA 10. mája (WBN/PR) – Orange zvýši svojim zákazníkom rýchlosti sťahovania dát so službou Internet na doma DSL. Vyššie rýchlosti budú môcť postupne využívať všetci existujúci aj noví zákazníci, a to bez zmeny mesačných poplatkov.

Rýchlosti sťahovania dát bude Orange zákazníkom zvyšovať postupne v období od 1. júna do 30. júla 2012. Zákazníci budú môcť využívať Internet na doma DSL so zvýšenými rýchlosťami za nezmenené mesačné poplatky, teda už od 11,99 € mesačne. Maximálna teoretická rýchlosť základného programu Internetu na doma DSL sa zvýši z doterajších 3 Mbit/s na 5 Mbit/s. Rýchlosti stúpnu aj v prípade doplnkového zvýšenia rýchlosti k základnému balíku, a to do úrovní uvedených v tabuľke. Pre všetky programy Internetu na doma DSL ostáva rýchlosť odosielania dát na úrovni 512 kbit/s.

Tabuľka: Pôvodné a nové rýchlosti Internetu na doma DSL
 Doterajšia rýchlosť Nová rýchlosťMesačný poplatok (ostáva nezmenený)Základný program Internetu na doma DSL 3 Mbit/s 5 Mbit/s11,99 €Základný program + zvýšenie rýchlosti na 6 Mbit/s 6 Mbit/s 10 Mbit/s11,99 + 4,99 €Základný program + zvýšenie rýchlosti na 9 Mbit/s9 Mbit/s15 Mbit/s11,99 + 9,98 €Základný program + zvýšenie rýchlosti na 12 Mbit/s12 Mbit/s20 Mbit/s11,99 + 14,97 €
* uvedené rýchlosti sú maximálne teoreticky dosiahnuteľné rýchlosti

Internet na doma DSL
Internet na doma DSL od Orangeu je dostupný na väčšine územia Slovenska. Aktuálne si k základnému balíku internetu cez DSL s rýchlosťou sťahovania 3 Mbit/s zákazníci môžu dokúpiť zvýšenie rýchlosti na 6 Mbit/s, 9 Mbit/s alebo 12 Mbit/s. Okrem toho si podobne ako pri FiberNete môžu dokúpiť aj ďalšie doplnkové služby, a to pevnú IP adresu či bezpečnostný balík, ktoré ostanú zachované aj naďalej.

Zákazník môže so svojim DSL pripojením prejsť do Orangeu od iného poskytovateľa veľmi jednoducho – podobne ako pri aktivácii služby Internet na doma DSL stačí navštíviť len predajné miesto Orangeu a požiadať o prenesenie pripojenia od pôvodného poskytovateľa.