Penta a Bratislavská teplárenská sa nezhodli, teplo nedodajú

17.12.2013

BRATISLAVA 17. decembra (WEBNOVINY) – Spoločnosť PPC Power, a.s. (PPC) patriaca finančnej skupine Penta, ktorá prevádzkuje bývalý bratislavský paroplynový cyklus, sa nedohodla s Bratislavskou teplárenskou na budúcich dodávkach tepla.

Od začiatku budúceho roka PPC už nebude vyrábať a dodávať teplo pre východnú časť Bratislavy. Za výrobu a dodávku tepla pre viac ako 70 tisíc obyvateľov bude tak výlučne zodpovedať štátna akciovka Bratislavská teplárenská.

„Rokovania prebiehali počas celého tohto roka. Sme presvedčení, že sme ponúkali podmienky za ktorých by naša spolupráca s Bratislavskou teplárenskou bola prínosom pre konečného spotrebiteľa. Vedenie Bratislavskej teplárenskej sa však rozhodlo samo zabezpečovať teplo pre východ Bratislavy,“ povedal generálny riaditeľ PPC Jozef Sekerka.

Súčasná platná zmluva medzi spoločnosťami bola uzatvorená v auguste 2006 a jej platnosť končí posledný deň tohto roka.

Spoločnosť PPC Power je súčasťou holdingovej spoločnosti PPC Energy Group. Tá vznikla na konci roku 2007 a jej cieľom je zabezpečovať komplexné služby pre energetický sektor. PPC Power prevádzkuje 218-megawattový kogeneračný zdroj, bývalý paroplynový cyklus PPC. V roku 2012 dosiahol PPC Energy Group tržby 129 miliónov eur. Jediným vlastníkom celého holdingu PPC je investičná skupina Penta.

Bratislavská teplárenská v súčasnosti pokrýva trh s tepelnou energiou v hlavnom meste. Vznikla 1. novembra 2001 rozčlenením bývalého štátneho podniku Západoslovenské energetické závody Bratislava. Jediným akcionárom spoločnosti je štát prostredníctvom Fondu národného majetku SR. Viackrát bola táto teplárenská spoločnosť pripravená na privatizáciu. Zmenou vládnej garnitúry sa však jej predaj nakoniec neuskutočnil.