Podtatranská hydina prepúšťa, odíde 250 zamestnancov

15.3.2012

POPRAD 15. marca (WEBNOVINY) – Podtatranská hydina, a.s. Kežmarok vznikla v roku 1992 transformáciou odštepného závodu 05 Východoslovenských hydinárskych závodov Košice. Výrobný program akciovej spoločnosti zahŕňa chov jatočnej hydiny, nákup, výrobu, porážku a spracovanie mäsa, ako aj veľkoobchodnú a maloobchodnú činnosť. Základné imanie spoločnosti predstavuje podľa Obchodného registra 2,330 miliónov eur.Podtatranská hydina, a.s. Kežmarok ohlásila na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny v Kežmarku hromadné prepúšťanie.

„Koncom februára nám oznámili hromadné prepúšťanie všetkých približne 250 zamestnancov,“ uviedol pre SITA riaditeľ úradu Ivan Kotora.

V súčasnosti plynie zamestnancom výpovedná lehota. V evidencii úradu práce by sa mali jednotliví zamestnanci firmy objaviť v mesiacoch apríl až jún. Riaditeľ Úradu práce v Kežmarku predpokladá, že väčšina z nich sa objaví v evidencii úradu a využije možnosť poberať dávku v nezamestnanosti.

Úrad sa im bude snažiť ponúknuť prácu, avšak vzhľadom na situáciu v okrese Kežmarok to nebude také jednoduché. V okrese Kežmarok je momentálne bez práce okolo 10-tisíc ľudí a miera nezamestnanosti sa tu pohybuje na úrovni 29 percent. Aj z tohto pohľadu preto Kotora nepredpokladá, že prepustenie 250 zamestnancov z Podtatranskej hydiny nejako výrazne ovplyvní mieru nezamestnanosti v okrese Kežmarok.

Mesačne predstavuje prítok a odtok nezamestnaných v okrese Kežmarok okolo 100 až 200 ľudí.