Poštové poukážky a faktúry možno platiť aj v banke

16.7.2013

BRATISLAVA 16. júla (WBN/PR) – Platbu poštových poukážok za plyn, telefón, elektrinu či poistné už môžu klienti vybaviť aj v pobočke banky, pretože Raiffeisen banka zaviedla novú službu – platbu poštových poukážok a faktúr. Odpadá tým často zdĺhavé čakanie v radách – Raiffeisen banka sľubuje rýchlu platbu v pohodlí pobočiek pri šálke kávy či pohári vody, ktorý pracovníci klientovi štandardne ponúknu. Navyše tak možno ušetriť za poplatky, pretože služba je až do odvolania bezplatná pre všetkých. Pre klientov s účtom v Raiffeisen banke je služba bezplatná dlhodobo.

• Raiffeisen banka spustila vo svojich pobočkách novú službu – platbu poštových poukážok a faktúr.

• Platba v pobočkách je rýchla, výhodná a pohodlná.

• Služba je dlhodobo bezplatná pre klientov s účtom. Pre neklientov je v rámci zavedenia služby bezplatná až do odvolania.

„Cieľom zavedenia tejto novinky bolo výrazne ľuďom uľahčiť platbu poštových poukážok. Ich platba vzbudzuje často negatívne emócie – ľudia sa ponáhľajú, sú nervózni z čakania v dlhých radoch, chcú svoje veci vybaviť čo najrýchlejšie. Naša nová služba umožňuje nielen našim klientom platiť poštové poukážky rýchlejšie, výhodnejšie a v pohodlí našich pobočiek. Veríme, že ľudia ten rozdiel ocenia,“ povedal Peter Jánošov, riaditeľ produktového manažmentu Raiffeisen banky.

Ako prebieha platba poštových poukážok a faktúr v pobočke banky?
Pracovník pobočky zadá údaje z poštovej poukážky a vytlačí klientovi vkladový lístok. Hotovosť sa vkladá do automatického trezora, ktorý vzhľadom pripomína väčší bankomat. Výhodou je, že klient môže vkladať aj neobmedzený počet mincí, ktoré sa prevedú na cieľový účet. Služba je plne asistovaná, pracovník pobočky s vkladom ochotne pomôže. Po vložení hotovosti do automatického trezora sú prostriedky prevedené na cieľový účet. Dokladom o zaplatení poštovej poukážky je potvrdenka z automatického trezora.

Platba poštových poukážok v Raiffeisen banke v kocke:
• poukážky za plyn, telefón, elektrinu, poistné a ďalšie služby platia klienti bez poplatkov
• šetríme čas, lebo u nás poukážky zaplatia klienti bez čakania
• službu ponúkame bezplatne všetkým – klientom i neklientom