Predstavenstvo Eustream má nových členov

24.1.2013

BRATISLAVA 24. januára (WEBNOVINY) – Predstavenstvo spoločnosti Eustream má dvoch nových členov.

Predsedu predstavenstva Jeana-Luca Ruppa vystriedal Tomáš Mareček a na miesto Gunnara Löwensena nastúpil Vladimír Mlynář. O rozhodnutí valného zhromaždenia informoval hovorca Eustream Vahram Chuguryan.

Ako pokračoval, na základe rozhodnutia jediného akcionára spoločnosti, ktorým je SPP, nastala zmena aj v dozornej rade, kde odchádzajúceho Thierryho Kalfona nahradil Daniel Křetínský.

Spoločnosť Eustream je prevádzkovateľom prepravnej siete a prepravcom zemného plynu s kapacitou prepravnej siete viac ako 90 miliárd metrov kubických za rok a celkovou dĺžkou 2 270 kilometrov.

Zamestnáva takmer 900 ľudí a dosahuje ročný obrat vyše 800 mil. eur. Firma odštartovala svoju činnosť 1. júla 2006 právnym odčlenením prepravných aktivít od Slovenského plynárenského priemyslu ako jeho 100-percentná dcérska spoločnosť.

Jedným z akcionárov SPP je Slovenská republika prostredníctvom Fondu národného majetku SR (51 %). Vlastníkom minoritného podielu sa stáva česká spoločnosť Energetický a průmyslový holding, ktorú ovládajú českí podnikatelia Daniel Křetínský a Petr Kellner a slovenská investičná skupina J&T. Tá podiel odkúpila za 2,6 mld. eur od spoločností E.ON Ruhrgas AG a GDF SUEZ.