Prokuratúra vyčíta Lipšicovi, že si robí kampaň na Paroplyne

9.8.2012

BRATISLAVA 9. augusta (WEBNOVINY) – Generálna prokuratúra SR (GP) sa ohradzuje voči tvrdeniam nezávislého poslanca Daniela Lipšica, ktorý spochybnil jej počínanie pri Paroplynovom cykle (PPC).

„Generálna prokuratúra SR si plní svoje zákonné povinnosti a ohradzuje sa voči vyjadreniam pána poslanca Daniela Lipšica, ktorý si nimi robí svoju politickú kampaň. Zároveň žiada pána poslanca, aby pri prezentovaní svojich názorov a postojov si najskôr overil fakty a nezavádzal verejnosť,“ uviedla hovorkyňa Generálnej prokuratúry Vladimíra Gedrová.

Lipšic podal podnet na zrušenie privatizácie PPC, ktorý dostala Generálna prokuratúra 5. marca. Podľa Gedrovej GP 7. marca postúpila tento podnet na ďalšie konanie Krajskej prokuratúre v Bratislave.

„Z dôvodu miestnej a vecnej príslušnosti v tejto civilnej veci konala Okresná prokuratúra II v Bratislave, teda nie Generálna prokuratúra SR, ako to pán poslanec Lipšic prezentoval médiám,“ poznamenala Gedrová.

Portál Aktuálne.sk informoval, že dozorujúci prokurátor odložil podnet exministra vnútra Daniela Lipšica, aby sa pre kauzu Gorila zrušila privatizácia PPC.

Ešte v marci sa preto obrátil na Generálnu prokuratúru SR s podnetom, v ktorom tvrdil, že k privatizácii došlo nezákonne a štátu ňou vznikla škoda až 15 miliárd korún, teda asi 500 miliónov eur.

„Neprekvapuje ma postoj Generálnej prokuratúry SR. Myslím si, že aj toto rozhodnutie potvrdzuje, že by bolo správne, aby prokurátora mali šancu voliť ľudia. Aby volili charakterných a dôveryhodných prokurátorov, ktorí budú obhajovať verejný záujem a nie súkromný záujem finančných skupín,“ vyhlásil v stredu Lipšic.