Protimonopolný úrad SR má nového šéfa Tibora Menyharta

9.1.2012

BRATISLAVA 10. novembra (WEBNOVINY) – Minister životného prostredia SR József Nagy uviedol vo štvrtok do funkcie nového šéfa Protimonopolného úradu (PMÚ) SR Tibora Menyharta. Pre agentúru SITA to potvrdila hovorkyňa rezortu životného prostredia Beatrice Hudáková.

Vláda súhlasila s návrhom na vymenovanie Menyharta začiatkom októbra. Návrh predložil kabinetu jeho prvý podpredseda a minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Ján Figeľ. Predsedu PMÚ pritom menuje prezident SR.

Súčasnej predsedníčke úradu Danici Paroulkovej, ktorá je na jeho čele desať rokov, uplynie 25. októbra tohto roka druhé päťročné funkčné obdobie. Podľa zákona o ochrane hospodárskej súťaže z roku 2001 môže prezident na návrh vlády vymenovať za predsedu PMÚ tú istú osobu najviac na dve po sebe nasledujúce päťročné funkčné obdobia.

Menyhart vyštudoval Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Naposledy pracoval v spoločnosti Transpetrol, a.s. ako riaditeľ právneho odboru a kontroly a poverený riaditeľ odboru pre prepravu a obchod, zároveň bol členom dozornej rady. V minulosti bol právnikom v Stredisku cenných papierov SR, a.s. a Agentúre na podporu regionálneho rozvoja pri ministerstve výstavby a regionálneho rozvoja.