PZP MINI od Unionu už od 69 EUR ročne

19.4.2012

BRATISLAVA 18. apríla (WBN/PR) – Nielen majitelia motorových vozidiel, ktorí sa radia k príležitostným či tzv. víkendovým vodičom, môžu teraz uzavrieť povinné zmluvné poistenie v mimoriadne výhodnej cene. Balík MINI PZP od Union poisťovne obsahuje krytie škôd spôsobených tretej strane vo výške stanovenej zákonom, neobsahuje asistenčné služby a je ho možné získať na zákazníckom centre Union poisťovne (0850 111 211), na jej kontaktných miestach (http://www.union.sk/kontakty—pobocky-a-expozitury.html) a s maximálnymi zľavami aj online na webe ).

Vďaka minimalizácii nákladov pri tomto produkte je možné uzatvoriť PZP v Union poisťovni ešte lacnejšie a pohodlnejšie priamo z domova. Ak je držiteľ auta starší ako 25 rokov, je klientom Union alebo poistencom sesterskej Union zdravotnej poisťovne a vlastí auto s výkonom motora do 51 kW a celkovou hmotnosťou do 1450 kg, za ročné poistenie zaplatí iba 69 EUR!

Balík MINI dopĺňa dvojicu tradičných balíkov krytia Optimum a Excellent. Jeho nižšia cena vychádza z nižšieho rozsahu poistného krytia, ktorá môže vyhovovať viac fyzickým osobám, ktoré využívajú motorové vozidlo v menšej miere a je u nich menšia pravdepodobnosť využívania asistenčných služieb či iných benefitov.

Povinné zmluvné poistenie v Union poisťovni, a.s.
Balík/položkaMINIOptimumExcellentKrytie škôd na zdraví5 mil. €5 mil. €5 mil. €Krytie škôd na majetku1 mil. €3 mil. €5 mil. € Asistenčné služby x ✓✓ Online zľava 15% x ✓✓ Vstupný bonus 50% ✓ ✓✓Zľava pre klientov 5%✓✓✓

Okrem skvelej ceny platia pri PZP MINI aj ďalšie výhody, na ktoré sú klienti Union poisťovne zvyknutí: pri uzatvorení online PZP získajú vstupný bonus vo výške 50%, poistenie platí už od dňa uzatvorenia návrhu zmluvy na webe a lehota na zaplatenie poistného je 15 dní. Veľkou výhodou je aj jedinečné havarijné poistenie bez spoluúčasti, ktoré je rovnako možné uzatvoriť si cez internet so zľavou 10% pri súčasnom uzatvorení PZP.

Povinné zmluvné poistenie je stanovené zákonom č. 381/2001 Z. z. o povinnom zmluvnom poistení zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Ten, kto zaviní dopravnú nehodu prevádzkou motorového vozidla, je zodpovedný za všetky spôsobené škody a za ich náhradu poškodeným v zmysle uvedeného zákona. Uzavretím poistnej zmluvy PZP a jej zaplatením sa prenáša zodpovednosť za náhradu vzniknutých škôd z vlastníka vozidla na poisťovňu.

Prevádzkovanie vozidla bez platného PZP je priestupok, za ktorý môže byť príslušnými správnymi orgánmi uložená pokuta až do výšky 3 320 €. Pri zavinení dopravnej nehody poškodenú stranu odškodní Slovenská kancelária poisťovateľov, ktorá si túto sumu následne vymáha od vinníka nehody.

Martin Šimko, autor článku
Martin Šimko

Autor je marketingový riaditeľ maklérskej spoločnosti HEUREKA Brokerage & Consulting, s. r. o. Pracuje ako projektový manažér internetových stránok o poistení a riešení online poistenia.

Zobraziť články >