Reťazec Exisport má problémy, súd ho chráni pred veriteľmi

11.1.2013

BRATISLAVA 11. Januára (WEBNOVINY) – Sieť maloobchodných predajní so športovým oblečením a športovými potrebami Exisport požiadala o ochranu pred veriteľmi.

Košický súd rozhodol o začiatku reštrukturalizačného konania od prvého januára tohto roka. “Mimo vysokej saturácie trhu a vstupu nových nadnárodných hráčov na trh športového retailu v SR za primárnu príčinu považuje spoločnosť zmarenú investíciu v Poľsku a sekundárne nedostatočnú výkonnosť siete obchodov Reshoes, ktorú firma Exisport prevádzkovala,” uviedla pre agentúru SITA konateľka spoločnosti Zuzana Klímová.

Slovenskému Exisportu spôsobili problémy zvýšené náklady a odpis poľskej investície. Problémom sú aj veľké tovarové zásoby. Podľa Klímovej firma podcenila význam zásadnej odlišnosti poľského trhu, ktorá spočíva v odlišných nákupných návykoch a správaní sa spotrebiteľov v Poľsku. “Taktiež rozbeh nového projektu, siete predajní Reshoes, nebol zrejme načasovaný na správne obdobie,” skonštatovala Klímová.

Firma sa tak v súčasnosti plánuje sústrediť hlavne na slovenský core business, v rámci ktorého prevádzkuje 34 predajní. Zvažuje aj expanziu na nové trhy. “Trh, na ktorom Exisport pôsobí je sám o sebe relatívne stabilizovaný a aktuálny vývoj potvrdzuje rastový potenciál tohto trhu. Exisport vníma reštrukturalizáciu, ako príležitosť pokračovať, pripraviť sa na ďalší rozvoj a venovať sa novým prozákaznícky orientovaným projektom,” uzavrela Klímová.