Šéf financií robil čistky vo firmách spadajúcich pod rezort

4.9.2012

BRATISLAVA 4. septembra (WEBNOVINY) – Spoločnosti spadajúce pod ministerstvo financií majú nové vedenie. Podpredseda vlády a minister financií Peter Kažimír totiž v uplynulých dňoch po ukončení výberových konaní vymenoval šéfov a riadiace a kontrolné orgány Tiposu, Slovenskej konsolidačnej a tiež Slovenskej záručnej a rozvojovej banky.

Novým predsedom predstavenstva a generálnym riaditeľom národnej lotériovej spoločnosti Tipos sa tak s účinnosťou k 3. septembru stal Ladislav Kriška. Do funkcie členov predstavenstva boli vymenovaní Ján Barczi, Peter Vanek, Renáta Pisárová a Ivan Litvaj. Predsedom dozornej rady spoločnosti sa stal Marián Valko a za člena dozornej rady bol vymenovaný Vladimír Štric.

Do funkcie predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa spoločnosti Slovenská konsolidačná minister vymenoval Michala Pôbiša a za členov predstavenstva vymenoval Martina Lipovského a Romana Balka. Členom dozornej rady sa stal Pavol Gregorčok.

Už 28. augusta do funkcie člena predstavenstva a námestníka generálneho riaditeľa pre obchodný úsek Slovenskej záručnej a rozvojovej banky Kažimír na základe rozhodnutia valného zhromaždenia firmy vymenoval Mareka Nemečka. Členom predstavenstva a námestníkom generálneho riaditeľa pre úsek rizík a bankových procesov sa stal Pavel Šoltys a členmi dozornej rady SZRB sa stali Ján Lisý, Jozef Straška a Martin Hrivík.

Ministerstvo financií vyberalo členov vedenia podriadených firiem vo výberových konaniach, ktoré boli vyhlásené ešte v júni tohto roku. Ako rezort informoval, celkovo sa do výberových konaní na uvedené posty prihlásilo 287 uchádzačov.