Sieť kníhkupectiev Libri má nového majiteľa

17.12.2013

BRATISLAVA 17. decembra (WBN/PR) – Sieť kníhkupectiev Libri má od augusta 2013 nového majiteľa. Je ním Horst Kumor, ktorý má za sebou už viacero úspešných projektov. V minulosti pôsobil v realitnom a developerskom sektore, ale aj v gastronómii. V polovici augusta prevzal sieť kníhkupectiev Libri s ambíciou očistiť ju od problémov, s ktorými ju preberal, a vybudovať z nej silnú a stabilnú sieť kníhkupectiev.

“Sieť som prevzal aj so všetkými vzťahmi s vydavateľmi a ďalšími dodávateľmi, ktoré neboli po viacerých stránkach práve najlepšie,” povedal Horst Kumor, “Mojou ambíciou je zmeniť to a vrátiť sieti Libri nielen povesť spoľahlivého a zodpovedného predajcu voči zákazníkom, ale aj spoľahlivého a zodpovedného obchodného partnera voči dodávateľom.“

So zmenou majiteľa súvisí aj zmena názvu siete, z pôvodného TK Libri je dnes Libri. K viditeľným zmenám prišlo aj v prípade loga spoločnosti, v blízkej dobe sú naplánované postupné redizajn a modernizácia predajní. Sieť nedávno obnovila partnerskú spoluprácu aj s najväčším vydavateľstvom na Slovensku Ikar. Predaj sa navyše z majoritne knižného segmentu rozšíri aj na doplnkový tovar.

Filozofia siete sa nesie v duchu posolstva “Kníhkupectvo z Vášho mesta”. Predajne sa nachádzajú v krajských a okresných mestách na tradičných miestach predaja, akými sú pešie zóny či námestia tak, aby boli čo najbližšie k zákazníkom. “Na knihách ma fascinuje ich lokálnosť. V dnešnej dobe globalizácie je možné kúpiť si takmer všetko kdekoľvek, ale knihu v tom svojom – materinskom – jazyku nájdete prakticky iba doma,” povedal Kumor na margo svojho vzťahu ku knihám a knižnému priemyslu vôbec.

Okrem lokálneho charakteru sieť buduje aj na ponuke najväčších knižných noviniek a tiež ich rýchlej dostupnosti v zákazníckej ponuke. “V blízkej budúcnosti plánujeme spustiť aj silný e-shop, ktorého najväčšou konkurenčnou výhodou bude možnosť vyzdvihnutia si objednaného tovaru v každom z našich vyše 30 kníhkupectiev po celom Slovensku. Aktuálne je však pre nás väčšou prioritou zameranie sa na riešenie interných záležitostí a obchodných partnerstiev s dodávateľmi, vydavateľmi a pod.,” prezentoval plány do budúcna i aktuálne dianie v sieti jej nový majiteľ.

V kníhkupectvách aktuálne všetkých zákazníkov v predvianočnom čase určite poteší darček ku každému nákupu nad 15 eur a poukážka v hodnote 3 eurá ku každému nákupu v hodnote vyššej ako 30 eur. Viac informácií o sieti, jej predajných miestach a ďalších službách nájdete na internetovej stránke www.librishop.sk.

O Libri
Sieť kníhkupectiev Libri bola založená v roku 2009. Vznikla zlúčením niekoľkých menších sietí a aktuálne je tvorená 31 maloobchodnými predajňami. Ambíciou kníhkupectiev je byť čo najbližšie ku všetkým tým, ktorí milujú knihy a radi ich kúpia pre radosť svoju či iných. Preto každé z kníhkupectiev siete dbá nielen na bohatú ponuku kníh, ale aj milý, ochotný a fundovaný personál. Cieľom siete je prinášať Vám všetko, čo hľadáte, aby ste z predajní Libri odchádzali s príjemným pocitom pokoja a radosti. Presne s takým pocitom, aký cítite pri dobrej knihe.

Kníhkupectvá Libri nájdete v týchto mestách: Banská Bystrica, Bardejov, Bratislava, Brezno, Čadca, Hlohovec, Košice, 2x Levice, Liptovský Mikuláš, Modra, Nováky, Nové mesto nad Váhom, Nové Zámky, 2x Pezinok, Rožňava, Ružomberok, Sabinov, Skalica, Spišská Nová Ves, Svidník, 2x Trenčín, 2x Trnava, Vranov nad Topľou, Vrútky, Zlaté Moravce, 2x Žilina.