Slováci by si požičali peniaze aj na hazard, Česi nie

17.7.2012

BRATISLAVA 17. júla (WEBNOVINY) – Takmer tri štvrtiny Čechov by si nikdy nepožičali peniaze na hazardné hry.

Slováci sú oproti nim benevolentnejší, len tretinu opýtaných by vraj nikdy nenapadlo vziať si pôžičku a ísť do herne či kasína.

Vyplýva to z telefonického prieskumu úverovej spoločnosti Profi Credit. Tá chcela porovnať chovanie Čechov a Slovákov.

V oboch krajinách sa viac ako šesťsto žiadateľov o pôžičky pýtala, na čo by si úver rozhodne nikdy nevzali.

Kým u našich susedov by sa kvôli alkoholu nikdy nezadlžil iba každý štrnásty človek, u nás sme na seba v tomto ohľade omnoho prísnejší. Na alkohol by si nikdy nepožičalo 34 % Slovákov, teda každý tretí.

„Som ale presvedčený, že drvivá väčšina našich klientov si na alkohol peniaze nikdy nepožičala a obracajú sa na nás kvôli omnoho potrebnejším veciam,“ uviedol marketingový riaditeľ spoločnosti Profit Credit pre Strednú Európu Ondřej Šmakal.

Takmer pätina Slovákov by sa nikdy nezadlžila kvôli zábave. To Česi si podľa výsledkov prieskumu doprajú viac. Zábavu na dlh striktne odmietol iba každý desiaty Čech. Štvrtú priečku v rebríčku zakázaných pôžičiek majú úvery na splácanie ďalších pôžičiek. V Česku by si ju nevzalo 10 %, na Slovensku 7 % ľudí. Tri percentá Čechov a 5 % Slovákov by si nikdy nepožičali na dovolenku. „Z našich prieskumov vyplýva, že až 90 % ľudí dovolenku radšej oželejú, ako by sa kvôli nej zadlžili,“ dodal Šmakal.