Sociálna poisťovňa vymení riaditeľov v pobočkách

12.10.2012

BRATISLAVA 12. októbra (WEBNOVINY) – Sociálna poisťovňa k 15. októbru tohto roka vymení riaditeľov svojich pobočiek v Dunajskej Strede, Galante, Dolnom Kubíne, Martine, Veľkom Krtíši, Prešove, Humennom, Poprade, Svidníku, Vranove nad Topľou, v Bratislave a v Prievidzi. Na tieto pozície nastúpia noví riaditelia pobočiek.

„Riadenie pobočiek Sociálnej poisťovne bolo zverené ľuďom, od ktorých sa očakáva zabezpečenie úspešného výberu poistného a vymáhania pohľadávok,“ uviedol hovorca SP Peter Višváder. Noví riadiaci zamestnanci sú podľa neho ľudia so skúsenosťami z oblastí poisťovníctva, bankovníctva a finančných služieb.

Bývalý generálny riaditeľ poisťovne Ľuboš Lopatka sa začiatkom júla tohto roka vzdal svojej funkcie preto, že mal iný názor v oblasti personálnej politiky v Sociálnej poisťovni. Ako vtedy uviedol minister práce a sociálnych vecí Ján Richter, Lopatka po svojom nástupe do funkcie odvolával riaditeľov pobočiek poisťovne.

„Je záujem, aby sa do funkcie vrátili,“ povedal vtedy Richter. Pre Lopatku by podľa ministra mohlo byť nepríjemné, keby mal do funkcií menovať osoby, ktoré v minulosti odvolal. Lopatku na poste šéfa poisťovne nahradil Dušan Muňko, ktorý je zároveň poslancom za stranu Smer-SD.